Քաղաքական 10:27 27/07/2018 Տարածաշրջան
Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեն պաշտոնանկ է արել հինգ նահանգապետերի, այդ թվում նաև Սամցխե-Ջավախքի նահանգապետ Կախա Սամխարաձեին։  Jnews-ը գրում է, որ Մամուկա Բախտաձեի խոսքերով, առաջիկա օրերին հասարակությանը կներկայացնի այդ տարածաշրջանների նոր նահանգապետերին:
Կախա Սամխարաձեն նշանակվել է 2018 թվականի ապրիլի սկզբին, մինչ այդ նա եղել է Շիդա-Քարթլիի նահանգապետը: 2013-ից մինչ 2018 թվականը Սամցխե-Ջավախքի նահանգապետը եղել է Ակակի Մաճուտաձեն, ում տեղափոխել էին Շիդա-Քարթլի, իսկ այսօր նա նույնպես ազատվել է պաշտոնից:
Նովոստի Գրուզիայի հաղորդմամբ, վարչապետն ասել է, որ այն նահանգապետերը, ովքեր չեն ազատվել աշխատանքից, հնարավորություն են ստացել իրենց դրսևորել կառավարության նոր տարածաշրջանային քաղաքականության պայմաններում։
Մամուկա Բախտաձեն ընդգծել է, որ կառավարման նոր համակարգը ենթադրում է բնակչության հետ ամենօրյա ուղիղ կապ և անհրաժեշտ է համարել բյուրոկրատիայի դեմ պայքարը։

Политика 10:48 27/07/2018 Регион
В числе 5 губернаторов регионов Грузии, которые освобождены от занимаемых должностей, – глава Самцхе-Джавахети Каха Самхарадзе, который прослужил в этой должности неполных 4 месяца. Об этом пишет jnews.ge.
Премьер-министр Грузии Мамука Бахтадзе отметил, что он представит обществу новых губернаторов этих регионов в ближайшие дни.
Каха Самхарадзе был назначен в начале апреля 2018 года, до этого он был губернатором Шида Картли. С 2013 года по 2018 год в Самцже-Джавахети губернатором был Акакий Мачутадзе, которого перевели в Шида Картли.
Как передает Новости-Грузия, премьер-министр Грузии Мамука Бахтадзе уволил с занимаемых должностей пятерых губернаторов – в регионе Шида Картли, Самцхе-Джавахети, Квемо Картли, Самегрело-Земо Сванети и Мцхета-Мтианети.
По словам премьера, те губернаторы, которые не были уволены, получили возможность проявить себя в условиях работы новой региональной политики правительства.