Քաղաքական 10:27 27/07/2018 Տարածաշրջան
Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեն պաշտոնանկ է արել հինգ նահանգապետերի, այդ թվում նաև Սամցխե-Ջավախքի նահանգապետ Կախա Սամխարաձեին։  Jnews-ը գրում է, որ Մամուկա Բախտաձեի խոսքերով, առաջիկա օրերին հասարակությանը կներկայացնի այդ տարածաշրջանների նոր նահանգապետերին:
Կախա Սամխարաձեն նշանակվել է 2018 թվականի ապրիլի սկզբին, մինչ այդ նա եղել է Շիդա-Քարթլիի նահանգապետը: 2013-ից մինչ 2018 թվականը Սամցխե-Ջավախքի նահանգապետը եղել է Ակակի Մաճուտաձեն, ում տեղափոխել էին Շիդա-Քարթլի, իսկ այսօր նա նույնպես ազատվել է պաշտոնից:
Նովոստի Գրուզիայի հաղորդմամբ, վարչապետն ասել է, որ այն նահանգապետերը, ովքեր չեն ազատվել աշխատանքից, հնարավորություն են ստացել իրենց դրսևորել կառավարության նոր տարածաշրջանային քաղաքականության պայմաններում։
Մամուկա Բախտաձեն ընդգծել է, որ կառավարման նոր համակարգը ենթադրում է բնակչության հետ ամենօրյա ուղիղ կապ և անհրաժեշտ է համարել բյուրոկրատիայի դեմ պայքարը։

Politics 11:11 27/07/2018 Region
The governor of Samtskhe-Javakheti region of Georgia Kakha Samkharadze was dismissed from the post, according to the decision by the country’s Prime Minister Mamuka Bakhtadze. As Georgia Today reported, apart from Samkharadze, four other governors were relieved of duties.
As stated by Bakhtadze, this decision to relieve some governors from their posts is connected with the creation of a new structure of regional administration headed by former Minister for Refugees Sozar Subari.
According to him, this structure will allow the government to have a direct connection with the population of the regions and to implement regional projects efficiently.
To note, Bakhtadze reshuffled the Cabinet earlier this month and reduced the number of 14 ministries to 11. He also appointed three new ministers.