Հասարակություն 15:00 17/08/2018 Հայաստան
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` օգոստոսի 16-ից 17-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 68 դեպք։
Մասնավորապես՝ խարդախության 19, մարմնական վնասվածք հասցնելու 13, անձնական ունեցվածքի գողության 8, յուրացման կամ վատնման և թմրամիջոցի հայտնաբերման 5-ական, կաշառակերության ու պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման 3-ական, հարկերից խուսափելու և թմրամիջոցի իրացման 2-ական, կողոպուտի, պետական հասարակական ունեցվածքի գողության, շորթման, գույքի դիտավորությամբ ոչնչացնելու, խուլիգանության, իշխանության ներկայացուցչի նմատմամբ բռնության, մշակումն արգելված թմրանյութեր պարունակող բույսեր ապօրինի ցանելու կամ աճեցնելու և փաստաթղթի կեղծելու 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 1 անհայտ կորած։
Գրանցվել է զենք-զինամթերքի հայտնաբերելու և կամավոր հանձնելու 1-ական դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է կողոպուտի 2 և մարմնական վնասվածք հասցնելու 1 դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 11 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 19-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Право 20:02 17/08/2018 Армения
По данным оперативной сводки Полиции Армении, с 16 по 17 августа сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 68 случаев преступлений.
В частности, 19 случаев мошенничества, 13 случаев причинения телесных повреждений, по 5 случаев кражи личного имущества, обнаружения наркотиков, по 3 случая взяточничества и злоупотребления должностными обязанностями и пр..
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 2 случая грабежа и 1 случай причинения телесных повреждений. Зарегистрирован 1 случай добровольной сдачи оружия и боеприпасов. Найден один пропавший без вести.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 11 ДТП: 1 человек погиб, 19 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести.