Հասարակություն 15:00 17/08/2018 Հայաստան
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` օգոստոսի 16-ից 17-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 68 դեպք։
Մասնավորապես՝ խարդախության 19, մարմնական վնասվածք հասցնելու 13, անձնական ունեցվածքի գողության 8, յուրացման կամ վատնման և թմրամիջոցի հայտնաբերման 5-ական, կաշառակերության ու պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման 3-ական, հարկերից խուսափելու և թմրամիջոցի իրացման 2-ական, կողոպուտի, պետական հասարակական ունեցվածքի գողության, շորթման, գույքի դիտավորությամբ ոչնչացնելու, խուլիգանության, իշխանության ներկայացուցչի նմատմամբ բռնության, մշակումն արգելված թմրանյութեր պարունակող բույսեր ապօրինի ցանելու կամ աճեցնելու և փաստաթղթի կեղծելու 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 1 անհայտ կորած։
Գրանցվել է զենք-զինամթերքի հայտնաբերելու և կամավոր հանձնելու 1-ական դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է կողոպուտի 2 և մարմնական վնասվածք հասցնելու 1 դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 11 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 19-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Law 15:52 17/08/2018 Armenia
The Armenian Police have detected a total of 68 crime cases in the country over the past one day, according to the latest operations reports.
In particular, from 16 to 17 August, police officers revealed 19 cases of swindling, 13 cases of infliction of bodily injuries, 8 cases of theft of personal property, 5 cases of squandering or embezzlement, 5 cases of detection of narcotics, 3 cases of corruption, 3 cases of abuse of official powers, 2 cases of tax evasion and 2 cases of drug sales.
In the mentioned period, the police also detected 1 case of robbery, 1 case of theft of state or public property, 1 cases of extortion, 1 case of intentional destruction of property, 1 case of hooliganism, 1 case of violence against a government representative, 1 case of Illegal sowing or cultivation of plants containing narcotics and 1 case of official forgery.
One missing person was found over the past one day, which also saw police officers solving 2 robbery cases and 1 case of inflicting injuries.
Over the past day, a total of 11 road traffic accidents were recorded in the country, which left one person dead and 19 others injured.