Օրվա մամուլ 09:58 12/09/2018 Հայաստան
«Իմ քայլը» դաշինքի՝ Դավթաշեն վարչական շրջանում անցկացվող հանրահավաքի ժամանակ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հրահանգել էր ոստիկանապետին ու ԱԱԾ պետին «ռեյդեր իրականացնելով» զինաթափել ապօրինի զինված խմբավորումները:
«Ժողովուրդ»-ի հետ զրույցում փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանը հայտնել է, որ առանց հիմքի որևէ մեկին չեն կարող «պառկացնել»:
«Ռեյդ հասկացություն օպերատիվ հետախուզական և հետաքննական գործունեության մեջ չկա, դա մնացել է 90-ականների սկզբից, երբ ոստիկանությունը ինչ որ բաներ էր կազմակերպում զինաթափելու «ֆիդայական խմբերին»: Իսկ ինչ վերաբերում էր պառկացնել ասֆալտին դա երևի հուզական արտահայտություն էր քաղաքական, հռետորական հրապարակային ոճի, բնականաբար, դա նույնպես գոյություն չունի. դա հատուկ ֆիզիկական ուժի գործադրում է, երբ ձերբակալվող անձից ակնկալվում է ինչ-որ վտանգավոր դիմադրություն»,- ասել է փաստաբանը:

Пресса дня 11:29 12/09/2018 Армения
Вчера во время агитационной кампании блока «Мой шаг» в административном районе Давиташен премьер-министр Армении Никол Пашинян поручил начальнику полиции и директору СНБ «провести рейды» и разоружить незаконно вооруженные банды, пишет газета «Жоховурд».
В беседе с корреспондентом издания адвокат Тигран Атанесян заявил, что без основания никого не могут «уложить на асфальт».
«Понятия рейд не существует в оперативной и розыскной деятельности, это осталось с начала 90-х годов, когда полиция организовывала какие-то действия, чтобы разоружить группы «фидаинов».  А что касается того, чтобы «уложить на асфальт», то это, наверное, эмоциональное выражение в политическом, ораторском публичном стиле, естественно, этого также не существует. Это – применение особо грубой силы, когда от задерживаемого человека ожидают какого-то опасного сопротивления», - сказал адвокат.