Քաղաքական 12:53 15/09/2018 Հայաստան
Սեպտեմբերի 14-15-ին Վրաստանում ՀՀ դեսպանության նախաձեռնությամբ Վրաստանում հավատարմագրված դեսպաններն այցել են  Հայաստան:
Այսօր առավոտյան դեսպաններն այցելեցին Օսմանյան Թուրքիայի կողմից իրականացրած Ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, շրջայց են կատարել թանգարանում և գրառում թողել հուշամատյանում
Նշենք, որ ճանաչողական այցի ընթացքում դեսպանները կլինեն Հայաստանի մի շարք տեսարժան վայրերում, ինչպես նաև հանդիպումներ կունենան Հայաստանի բարձրագույն ղեկավարության հետ։
Նախօրեին նրանք այցելել են Հաղպատ վանական համալիր և ծանոթացել վանքի պատմությանը, ապա եղել են Երևանի կոնյակի գործարանում և ծանոթացել գործարանի պատմությանը, կոնյակի պատրաստման առանձնահատկություններին, առկա հավաքածուին, ինչպես նաև մասնակցել են Երևանի կոնյակի գործարանի կողմից կազմակերպված համտեսին:
Այսօր դեսպաններն այցելել են նաև Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին, որտեղ հանդիպում են ունեցել  Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ-ի հետ և ստացել  վեհափառի օրհնությունը։
Վրաստանում ՀՀ դեսպանության ֆեյսբուքյան էջի փոխանցմամբ, Կաթողիկոսը բարձր է գնահատել այսօրինակ նախաձեռնությունը և դեսպաններին որոշ դրվագներ ներկայացրել Հայ ժողովրդի և Հայոց եկեղեցու պատմությունից։

Общество 13:44 15/09/2018 Армения
В Армении с 14-15 сентября с визитом находятся аккредитованные в Грузии послы. Как сообщает пресс-служба МИД Армении, визит состоялся по инициативе армянского посольства в Грузии.
Сегодня утром послы посетили мемориальный комплекс «Цицернакаберд» в память жертв Геноцида армян, обошли музей-институт Геноцида армян и оставили запись в Памятной книге.
Отметим, что в ходе ознакомительного визита послы посетят ряд достопримечательностей Армении, а также проведут встречи с высшим руководством РА.
Накануне послы посетили Монастырский комплекс Ахпат и ознакомились с историей монастыря, затем посетили ЗАО «Ереванский коньячный завод», ознакомились с историей завода, особенностями производства коньяка, с коллекцией, а также приняли участие в дегустации, организованной заводом.