Քաղաքական 15:09 23/09/2018 Հայաստան
«Մենք պատասխանատու ենք մեր վստահված անձանց և հանձնաժողովի անդամներին քաղցած չթողնել, քանի որ նրանք անչափ պատասխանատու գործ ունեն այսօր։ Պիցցան նախատեսված է ԲԱՑԱՌԱՊԵՍ մեր թիմակիցների համար»։ Այս մասին հայտարարել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության մամուլի խոսնակ Վահան Կոստանյանը։
Հիշեցնենք, որ տեղամասեր մասսայական պիցցա, հյութեր, ջուր տանելու մասին ահազանգել էր դիտորդական առաքելություն իրականացնող «Անկախ դիտորդ» դաշինքը։
Նույն դաշինքը նաև նշել էր, որ որ Նորք վարչական շրջանում տեղակայված 2/4 ընտրատեղամասում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը պատկանող հանձնաժողովի անդամներից մեկը քարոզչություն է կատարել տեղամասում «Իմ քայլը» դաշինքի օգտին և հակաքարոզչություն իրականացրել ԲՀԿ-ի դեմ՝ բարձրաձայն քննարկելով ինչ-որ տեսանյութեր: Հանձնաժողովի նախագահը միջադեպը չի գրանցել, բայց դադարեցրել է հետագա քարոզչությունը:
«2/4 ընտրատեղամասում գրանցված միջադեպի առնչությամբ մեր իսկ վստահված անձը կարձանագրի, որ հանձնաժողովի անդամը ցուցադրել էր «Իմ քայլը» դաշինքի հոլովակը»,-արձագանքել է ՔՊ խոսնակը։

Политика 16:06 23/09/2018 Армения
«Мы ответственны за то, чтобы наши доверенные лица и члены избирательной комиссии не оставались голодными, поскольку им предстоит чрезвычайно важная работа сегодня. Пицца предусмотрена исключительно для членов нашей команды», – заявил пресс-секретарь партии «Гражданский договор» Ваан Костанян.
Блок «Независимый наблюдатель», осуществляющий наблюдательскую миссию на выборах в Совет старейшин Еревана, ранее сообщил, что в избирательные участки массово доставляются соки, вода, пицца.
Блок «Независимый наблюдатель» сообщил также, что на избирательном участке №2/4  в административном районе Норк один из членов избирательной комиссии от «Гражданского договора» осуществлял агитацию в пользу блока «Мой шаг» и против партии «Процветающая Армения», громко обсуждая какие-то видеоматериалы.
Председатель комиссии инцидент не зарегистрировал, но агитация была прекращена.
«Касательно инцидента на избирательном участке №2/4 наше доверенное лицо зафиксирует, что член комиссии показывал ролик блока "Мой шаг"»,– указал пресс-секретарь партии «Гражданский договор».