Հասարակություն 17:37 12/10/2018 Աշխարհում
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանին։
ԱՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել Արցախում մարդու իրավունքների պաշտպանությանն առնչվող  մի շարք հարցերի շուրջ։ Կողմերն անդրադարձ են կատարել միջազգային մասնագիտացված կառույցներում Արցախի քաղաքացիների շահերի ներկայացմանն ու պաշտպանությանը, և միջազգային իրավապաշտպան հանրությանն Արցախի ներգրավվածությանը։
Մասիս Մայիլյանը նշել է, որ վերջին տարիներին վերը նշված ուղղություններով արդեն իսկ արձանագրվել են որոշակի ձեռքբերումներ և հաստատել երկրի իշխանությունների պատրաստակամությունը՝ համագործակցել միջազգային կազմակերպությունների, մասնավորապես, Միավորված ազգերի կազմակերպության և Եվրոպայի խորհրդի  հետ՝ ուղղված Արցախում ժողովրդավարության հետագա զարգացմանն ու մարդու իրավունքների առաջմղմանը։

Право 17:48 12/10/2018 НКР
Министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Масис Маилян 12 октября принял защитника прав человека Республики Армения Армана Татояна. Об этом сообщает пресс-служба МИД НКР.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями по вопросам, связанным с защитой прав человека в Арцахе. Стороны обсудили возможности представления и защиты интересов граждан Арцаха в специализированных международных структурах и вовлечения республики в международное правозащитное сообщество.
Масис Маилян отметил, что за последние годы в вышеуказанных направлениях уже достигнуты определенные успехи и подтвердил готовность властей страны сотрудничать с международными организациями, в частности, с Организацией Объединенных Наций и Советом Европы с целью дальнейшего развития демократии и достижения прогресса в области прав человека в Арцахе.