Օրվա թեմա 09:57 18/10/2018 Հայաստան
Շտապօգնության նոր մեքենաները ՀՀ են բերվել ոչ թե Արսեն Թորոսյանի, այլ Ալթունյանի շնորհիվ. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» թերթը գրել է. «Երեկ ՀՀ-ն Չինաստանից շտապ բուժօգնության 200 նոր ավտոմեքենա է նվեր ստացել: Հանձնման հանդիսավոր արարողությանը ներկա են գտնվել ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը, ՀՀ-ում Չինաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիեն Ըրլոնգը, առողջապահության նախարարի պաշտոնակատար Արսեն Թորոսյանը:
Ուշագրավն այն է, որ չինական կողմի հետ շտապօգնության մեքենաների մասով պայմանավորվածություն այս մարտին ձեռք է բերել առողջապահության նախկին նախարար Լևոն Ալթունյանը: Հենց նա է չինական կողմի հետ ստորագրել շտապօգնության մեքենաների անհատույց տրամադրման ծրագրի իրականացման մասին տեխնիկական համաձայնագիրը: Բայց այս մասին որևէ հիշատակում չարվեց»:

«Жоховурд»: Армения получила новые машины скорой помощи благодаря Левону Алтуняну, а не Арсену Торосяну
Газета «Жоховурд» пишет, что вчера Армения получила в дар от Китая 200 новых машин скорой помощи. На торжественном мероприятии передачи присутствовал и.о. премьер-министра Никол Пашинян, Чрезвычайный и Полномочный посол Китая в Армении Тянь Эрлун, и.о. министра здравоохранения Арсен Торосян.
«Примечательно то, что договоренность о машинах скорой помощи с китайской стороной в марте этого года была достигнута бывшим министром здравоохранения Левоном Алтуняном. Именно он подписал с китайской стороной техническое соглашение о реализации программы безвозмездной передачи машин скорой помощи. Однако какого-либо упоминания об это сделано не было», - пишет газета.