Հասարակություն 17:27 16/11/2018 Հայաստան
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը նոյեմբերի 15-ին հանդիպել է Իտալիայի կառուցապատող ընկերությունների ազգային ասոցիացիայի (ANCE) ղեկավարության հետ:
ՀՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հատնում են, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ասոցիացիայի կողմից Հայաստանում գործունեություն ծավալելու հնարավորությունները: Նախագահ Սարգսյանն առաջարկել է դիտարկել Գյումրիի հին շինությունների վերականգնման հնարավորությունները: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել, որ ասոցիացիայի ներկայացուցիչներն առաջիկայում կայցելեն Հայաստան՝ տեղում ծանոթանալու գործարար ու ներդրումային միջավայրին, փոխգործակցության հնարավորություններին ու ուղղություններին:
Իտալիայի կառուցապատող ընկերությունների ազգային ասոցիացիան, որը հիմնվել է 1946 թվականին, ընդգրկում է շուրջ 20 հազար մասնավոր ընկերություն, որոնք մասնագիտացած են բնակելի, կոմերցիոն և արդյունաբերական շինությունների, ենթակառուցվածքների զարգացման, ռեստավրացիոն աշխատանքների, շրջակա միջավայրի պահպանության ոլորտներում: Ասոցիացիան գործում է 92 երկրներում:

Ассоциация строительных компаний Италии заинтересована в деятельности в Армении
Президент Республики Армения Армен Саркисян 15 ноября встретился с руководством Национальной ассоциации строительных компаний Италии (ANCE), передает пресс-служба президента.
В ходе встречи обсуждались возможности деятельности Ассоциации в Армении.
Президент Саркисян предложил рассмотреть возможности восстановления старинных строений Гюмри.
Достигнута договорённость, что представители Ассоциации вскоре посетят Армению, чтобы на месте ознакомиться инвестиционной и деловой средой, возможностями и направлениями взаимодействия.
Национальная ассоциация строительных компаний Италии, которая основана в 1946 году, включает в себя почти 29 тысяч частных компаний, которые специализируются в областях жилищного, коммерционного, промышленного строительства, развития инфраструктур, реставрационных работ, охраны окружающей среды. Ассоциация действует в 92 странах.