Հասարակություն 11:41 17/11/2018 Հայաստան
ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով՝ «Կամազ» մակնիշի ավտոմեքենայի վթարի կապակցությամբ  ՊՆ պաշտոնյաներ են ծառայությունից ազատվել: Այս մասին ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Նախարարի հրամանով զինվորական Ծառայությունից ազատվել է՝
1. 1ին տանկային վաշտի տանկային դասակի հրամանատար, ավագ լեյտենանտ Գ.Մ.
2. ՀՀ ՊՆ N զորամասի ավտոմոբիլային ծառայության պետ մայոր Մ.Ա.
3. ՀՀ ՊՆ N զորամասի 4րդ զրահատանկային գումարտակի հրամանատարի սպառազինության գծով տեղակալ Կապիտան Շ. Ա.
4. ՀՀ ՊՆ N զորամասի 4 զրահատանկային գումարտակի նախկին հրամանատար մայոր Ս.Բ.
Նախազգուշացում պաշտոնին ոչ լրիվ համապատասխանության մասին.
1. ՀՀ ՊՆ N զորամասի տանկային վաշտի տանկային դասակի հրամանատար ավագ լետենանտ Ս.Թ.
2. ՀՀ ՊՆ N զորամասի ավտոմոբիլային տեխնիկայի և զրահատանկային ծառայության պետ Մայոր Գ.Չ.
Խիստ նկատողություն.
1. ՀՀ ՊՆ N զորամասի նախկին տեխնիկական մասի պետ-հրամանատարի սպառազինության գծով տեղակալ փոխգնդապետ Ա.Շ.
2. ՀՀ ՊՆ N զորամասի տեխնիկական մասի պետռհրամանատարի սպառազինության գծով տեղակալ փոխգնդապե Պ. Ա.
Նկատողություն.
1. ՀՀ ՊՆ N զորամասի նախկին հրամանատար գնդապետ Ե. Գ.
«Հիշեցում. Այս պատիժները որևէ մեկին չեն ազատում քրեական պատասխանատվությունից»,- գրել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Հիշեցնենք՝ նոյեմբերի 7-ին ժամը 13.00-ի սահմաններում, N զորամասի հաշվեկշռում գտնվող «Կամազ» մակնիշի ավտոմեքենան, Որոտան-Խնձորեսկ ավտոճանապարհի 5-րդ կմ հատվածում դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի մասից և գլորվել ձորը, ինչի հետևանքով ավտոմեքենայի վարորդ, պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Էդգար Արմենի Հունանյանը և ավտոմեքենայի թափքում գտնվող պարտադիր ժամկետային զինծառայողներ, շարքայիններ Հայրապետ Վոլոդյայի Նաիրյանը, Հրանտ Արայի Գասպարյանը և Դավիթ Բենիամինի Մելքոնյանը ստացած մարմնական վնասվածքներից մահացել են:
Ավտոմեքենայի թափքում գտնվող մյուս զինծառայողները տարբեր մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են զինվորական հոսպիտալ և «Գորիս» բժշկական կենտրոն:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ իններորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 377-րդ հոդվածի 3-րդ մասով հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն:

Society 12:46 17/11/2018 Armenia
Armenia’s acting Defense Minister Davit Tonoyan has dismissed 4 military officers of one of the Defense Army’s military units after a military vehicle was involved in a tragic accident last week, killing 4 servicemen and injuring 17 others.
The caretaker minister also issued warnings to two army officials, a strict reprimand to two others and a reprimand to one official.
In a Facebook post on Saturday, Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannisyan said these penalties ‘doesn’t relieve anyone of criminal responsibility.’
A KamAz military truck carrying 21 servicemen ran off the Vorotan-Khndzoresk highway at around 1pm on 7 November to roll into the nearby canyon.
The driver of the car, private Edgar Hunanyan and soldiers Hayrapet Nairyan, Hrant Gasparyan and David Melkonyan were killed in the accident, while the other servicemen aboard the truck were rushed to the Military Hospital and Goris Medical Center, with none of them being in a life-threatening condition.