Քաղաքական 19:13 23/11/2018 Տարածաշրջան
Իրանը և Ռուսաստանը քննարկել են Կասպից ծովով զբոսաշրջային հաղորդակցություն ստեղծելու հարցը, «Ռիա նովոստիի» փոխանցմամբ հայտարարել է Իրանի ճանապարհների և քաղաքաշինության նախարար Մոհամադ Էսլամին։
«Ռուսաստանի տրանսպորտի նախարարի հետ բանակցություններում մեր բարձրաձայնած առաջարկություններից մեկը եղել է ծովային զբոսաշրջային հաղորդակցության ստեղծումը, որպեսզի մենք կարողանանք մարդկանց տեղափոխել ռուսական և իրանական նավահանգիստներ»,- ասել է նա։
Նախարարը նշել է, որ ռուսական կողմը ողջունել է այդ առաջարկը։
Նրա խոսքով, Կասպից ծովով ժամանակակից հեռահաղորդակցությունը կօգնի զբոսաշրջության զարգացմանը և Իրանի ու ՌԴ-ի միջև  զբոսաշրջային հոսքի ավելացմանը։

Politics 19:53 23/11/2018 Region
Iran and Russia have discussed the creation of Caspian Sea tourist communication,  Iran's Minister of Roads and Urban Development, Mohammad Eslami told RIA Novosti.
"One of our proposals during the negotiations with the Russian Transport Minister was the creation of maritime tourism so that we could transport people to Russian and Iranian ports," he said.
The minister noted that the Russian side hailed the proposal.
According to him, the communication through the Caspian Sea will contribute to the development of tourism and the increase of tourist flow between Iran and Russia.