Հասարակություն 18:26 29/11/2018 Հայաստան
Այսօր «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի կողմից մարվել և շրջանառության մեջ է դրվել չորս նամականիշով գեղաթերթիկ՝ նվիրված «Հայոց պատմություն. Երևանի հիմնադրման 2800-ամյակը» թեմային:
«Հայփոստ» ՓԲԸ-ից հայտնում են, որ չորս նամականիշով գեղաթերթիկը տպագրվել է Ֆրանսիայի «Cartor» տպագրատանը՝ 15 000 տպաքանակով: Գեղաթերթիկի դիզայնի հեղինակն է «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի դիզայներ Վահե Մուրադյանը:
Չորս նամականիշով գեղաթերթիկի ընդհանուր անվանական արժեքը 1450 ՀՀ դրամ է: Նամականիշերի պատկերները ներկայացված են ըստ ժամանակագրության: Նամականիշերի վրա պատկերված են Էրեբունի քաղաքի պեղված հատակագիծը, Ամիրյան փողոցի մի հատված՝ լուսանկարված 1920-ական թվականներին, Երևանի երկաթուղային կայարանի շենքը և Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի շենքը:
Գեղաթերթիկի վրա ներկայացված է մի հատված Երևան քաղաքի գիշերային համայնապատկերից՝ Արարատ լեռան խորապատկերին:
Գեղաթերթիկի մարումն իրականացրեցին Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը, ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի պաշտոնակարատ Հակոբ Արշակյանը, «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի Խորհրդի նախագահ Խուան Պաբլո Գեչիջյանը, ՀՀ Ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:

Society 17:46 29/11/2018 Armenia
A souvenir sheet with four stamps dedicated to the theme “Armenian history: 2800th anniversary of the foundation of Yerevan” has been put into circulation on Thursday by HayPost CJSC in the premises of Yerevan Municipality.
The souvenir sheet with four stamps is printed in Cartor printing house in France with the print-run of 15 000 pcs. The author of the souvenir sheet’s design is the designer of HayPost Vahe Muradyan, the company said in a press release.
The total nominal value of the souvenir sheet with four stamps is 1450 AMD. The images on the stamps are presented in chronological order. The postage stamps of the souvenir sheet depict the excavated plan of Erebuni city, a fragment of Amiryan street photographed in 1920s, the building of Yerevan Railway Station and the National Academic Theatre of Opera and Ballet after A. Spendiaryan.
The background of the souvenir sheet depicts a fragment of a night view of the present Yerevan city.
The souvenir sheet was cancelled by the Mayor of Yerevan Hayk Marutyan, Acting Minister of Transport, Communication and Information Technologies of the Republic of Armenia Hakob Arshakyan, the Chairman of the Board of HayPost CJSC Juan Pablo Gechidjian, the President of the Union of Philatelists of Armenia Hovik Musayelyan.