Քաղաքական 18:00 01/12/2018 Հայաստան
ՕԵԿ քարոզարշավի հերթական կանգառը Արագածոտնի մարզում էր: Թալին քաղաքի կենտրոնական հրապարակում բնակչության հետ հանդիպման ժամանակ ՕԵԿ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը  ողջունելով  ներկաներին նշել է, որ  ՕԵԿ-ի շնորհիվ բազմաթիվ լուսավոր գաղափարներ են իրականացվել։
«Մեր շնորհիվ Հայաստանում իրենց ավանդները ստացան 212 հազար մարդ, մեր շնորհիվ ծնվող երեխան պետությունից ստանում է գումար,  ՕԵԿ ջանքերով մեր երկրում 250 օրենքներ են ընդունվել: Մենք աջակցելով հեղափոխությանը,  կողմնակից ենք, որ մարդկանց կյանքում լինի հեղափոխություն, որ մարդը կարողանա իր աշխատանքով ապահովել իր արժանապատիվ գոյությունը: Մենք համոզված ենք, որ Հայաստանը հնարավոր է զարգացնել փորձառու, կրթված, գրագետ մարդկանցով:
ՕԵԿ նախագահի խոսքով, մարզային խնդիրների վերաբերյալ ունի  իր մոտեցումները: Արթուր Բաղդասարյանի դիտարկմամբ իրենք մեծ ուշադրություն են դարձնում  հատկապես գյուղական համայնքների հիմնախնդիրներին: Նա առաջարկում է Հայաստանում ներդնել գյուղատնտեսության ապահովագրության քաղաքակիրթ համակարգ.
«Գյուղացին պետք է զգա պետության հոգածությունը: Սեփականության իրավունքով հողատարածք ունեցող անձանց աշխատանքը պետք է համարվի աշխատանքային ստաժ: Սա է մեր մոտեցումը: Այս գաղափարը թույլ կտա նաև  յուրաքանչյուր տարի ինդեքսավորել և բարձրացնել մարդկանց կենսաթոշակը»:

Политика 19:32 01/12/2018 Армения
Очередной остановкой кандидатов в депутаты от партии «Оринац еркир» («Страна закона») в рамках агиткампании к предстоящим 9 декабря внеочередным выборам в Национальное Собрание Армении была Арагацотнская область.
На встрече с населением на центральной площади города Талин лидер партии «Оринац еркир» Артур Багдасарян, приветствуя присутствующих, отметил, что благодаря их политсиле было претворено в жизнь множество светлых идей.
«Благодаря нам, 212 000 человек получили свои вклады в Армении, благодаря нам при рождении ребенка выплачивается пособие родителям, нашими усилиями в стране принято 250 законов. Мы, поддерживая революцию, являемся сторонниками революции в жизни людей, чтобы человек своим трудом мог обеспечить себе достойное существование. Мы убеждены, что Армению можно развивать благодаря усилиям опытных, образованных, грамотных людей», – сказал он.
По словам лидера партии «Оринац еркир», у него есть свои подходы к решению областных проблем. Как указал Артур Багдасарян, они уделяют особое внимание проблемам сельских общин. Он предлагает внедрить в Армении цивилизованную систему сельскохозяйственного страхования.