Հասարակություն 11:32 10/01/2019 Հայաստան
Այսօր՝ ՀՀ կառավարության այս տարվա առաջին նիստում վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը  հայտնեց, թե ովքեր են կառավարությունից Ազգային ժողով գնալու:
«Մեր գործընկերներից երեքն այսօր ստանալու են  Ազգային ժողովի պատգամավորի մանդատ՝ առաջին փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանը, Սփյուռքի նախարար Մխիթար Հայրապետյանը և Մշակույթի նախարար Լիլիթ Մակունցը: Ես ուզում եմ մեր գործընկերներին շնորհակալություն հայտնել կառավարությունում համատեղ աշխատանքի համար՝ հույս հայտնելով, որ Ազգային ժողովում նրանք կառավարության աշխատանքի արդյունավետությանը առնվազն նույնքան կնպաստեն»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
Վարչապետը նաև կատակով հավելեց. «Քանի որ այսօր մեր գործընկերները  նոր կարգավիճակ են ստանում, դրա համար էլ կառավարության այսօրվա նիստի օրակարգը այսպես «տխուր ու թեթև է»»։

Политика 12:32 10/01/2019 Армения
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян сегодня, 10 января, на первом в 2019 году заседании правительства РА сообщил, что кто из членов кабмина республики перейдет на работу в Национальное Собрание.
«Трое из наших коллег сегодня получат мандаты депутатов Национального Собрания Республики Армения – и.о.первого вице-премьера Арарат Мирзоян, и.о. министра Диаспоры Мхитар Айрапетян, и.о. министра культуры Лилит Макунц.  Я хочу поблагодарить наших коллег за совместную работу в правительстве, надеясь, что своей работой в НС они, как минимум, в той же мере поспособствуют эффективности деятельности правительства», – сказал Никол Пашинян.
Затем и.о. премьера в шутку добавил: «Поскольку сегодня наши коллеги получают новый статус, повестка нашего сегодняшнего заседания "грустная и легкая"».
В повестку дня сегодняшнего заседания правительства Армении включено 8 вопрос, 6 из них не подлежат докладу.