Քաղաքական 11:56 18/01/2019 Հայաստան
Քիչ առաջ խորհրդարանում մեկնարկեց փակ քվեարկությամբ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նախագահներ ընտրելու գործընթացը: Ինչպես ընտրությունից առաջ հայտնեց ԱԺ հաշվիչ հանձնաժողովի նախագահ Վահագն Հովակիմյանը, քվեարկությունը կտևի երկու ժամ, այն տեղի կունենա նիստերի դահլիճին կից նախասրահում՝ ժամը 11:30-ից մինչև 13:30-ը:
Պատգամավորներին կտրամադրվի 11 քվեաթերթիկ, ամեն հանձնաժողովի ընտրության համար՝ առանձին քվեաթերթիկ:
«Գնալով քվեախուց՝ պատգամավորը պետք է 11 քվեարկություն միանգամից կատարի և վերադառնա քվեատուփի մոտ։ Չստացվի այնպես, որ անվավեր, չքվեարկված քվեաթերթիկներ ունենանք»,-ասաց նա:
Հիշեցնենք, որ ԱԺ 11 մշտական հանձնաժողովներից 8-ը նախագահելու է «Իմ քայլը», 2-ը՝ «Բարգավաճ Հայաստան», 1-ը՝ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը:

Политика 12:37 18/01/2019 Армения
Стартовало голосование по вопросу избрания председателей Постоянных комиссии парламента Армении 7-го созыва
Чуть ранее в Национальном Собрании Армении стартовало закрытое голосование по вопросу избрания председателей Постоянных комиссий НС. Как до начала голосования заявил председатель Счетной комиссии Ваагн Овакимян, голосование продлится два часа, оно состоится в коридоре, расположенном перед входом в зал заседаний парламента: голосование начнется в 11:30 и закончится в 13:30 по местному времени.
Депутатам будет предоставлено 11 бюллетеней, для избрания каждого председателя – отдельная бюллетень.
Напомним, что председателями 8 из 11 Постоянных комиссии Национального Собрания Армении станут кандидаты от фракции «Мой шаг», 2 – от «Процветающей Армении», 1 – от фракции «Светлая Армении».