Հասարակություն 09:02 19/01/2019 Հայաստան
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 19-ին՝ ժամը  08:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի և փակ ավտոճանապարհներ:
Վարդենյաց լեռնանցքը կցորդիչով բեռնատարների համար փակ է, իսկ մնացածի համար՝ դժվարանցանելի:
Դժվարանցանելի են Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը և Արագածոտնի մարզի Միրաք, Ճարճակիս գյուղեր տանող ավտոճանապարհները:
Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհին, Շիրակի մարզի Աշոցքի և Ամասիայի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարարության ավտոճանապարհային դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տիպի ավտոմեքենաների համար: Առկա է ձնահյուսի վտանգ:
ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն ռուսական կողմում կա կուտակված  165 բեռնատար, 120 մարդատար ավտոմեքենա և 1 ավտոբուս:

Society 10:15 19/01/2019 Armenia
Some highways are closed or difficult to pass in the territory of Armenia as of Saturday morning, the Ministry of Emergency Situations said in a daily road condition update.
Vardenyats Pass is shut down for trailer trucks and hardly passable for other types of vehicles.
Sotk-Karvachar highway and the roadways leading to the villages of Mirak and Charchakis in Aragatsotn Province are difficult to pass.
Sotk-Karvachar highway, as well as the roads in Ashotsk and Amasia regions are partly covered with black ice.
According to the Roads Department of Georgia’s Ministry of Regional Development and Infrastructure, Stepantsminda-Lars highway is closed for all types of vehicles amid a threat of avalanche.
The General Department of the Russian Ministry of Emergency Situations in North Ossetia reports 286 vehicles, including 165 trucks, 120 cars and 1 bus, stuck on the Russian side.