Իրավունք 10:50 22/01/2019 Հայաստան
Ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության քրեական հետախուզության բաժնի ծառայողները, համագործակցելով ոստիկանության տարածքային ստորաբաժանումների հետ, ծավալուն օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզել են հունվարի 21-ին Քանաքեռցու փողոցում գտնվող վարկային կազմակրպությունում ավազակություն կատարած և 1.188.000 դրամ հափշտակած անձի ինքնությունը։
Նույն օրը Երևանի Աբովյան փողոցում ոստիկանները հայտնաբերել են Ադամ Բաղդասարյանին ու կասկածանքով բերման ենթարկել ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժին։ Հիմնավորվել է, որ մայրաքաղաքում ապրող, 29-ամյա Բաղդասարյանը հունվարի 5-ին կողոպուտ է կատարել նաև Հալաբյան փողոցում գտնվող նույն վարկային կազմակերպությունում՝ հափշտակելով մոտ՝ 1.500.000 դրամ, իսկ հունվարի 14-ին կողոպուտ է կատարել դարձյալ նույն վարկային կազմակերպության Դավիթաշենում գտնվող մասնաճյուղում՝ այս դեպքում հափշտակելով մոտ 1.800.000 դրամ։
Ադամ Բաղդասարյանին ոստիկանները ներկայացրել են նախաքննական մարմնին, որտեղ նա ձերբակալվել է։ Դեպքի հանգամանքները պարզվում են։

Право 12:33 22/01/2019 Армения
Сотрудники Полиции Армении установили личность человека, совершившего накануне разбойное нападение на кредитную организацию «varks.am», расположенной на улице Канакерцу в Ереване и похитившего 1.188.000 драмов.
Как сообщает пресс-служба Полиции РА,  полицейские обнаружили Адама Багдасаряна в тот же день на улице Абовяна в Ереване и по подозрению в совершении преступления доставили в полицейский отдел в Канакер-Зейтуне.
В сообщении отмечается, что проживающий в столице 29-летний Адам Багдасарян 5-го января ограбил отделение той кредитной организации, расположенной на улице Алабяна, похитив примерно 1.500.000 драмов. Он также совершил ограбление 14-го января и снова в  филиале той же кредитной организации, расположенной в столичном районе Давташен. На сей раз злоумышленник похитил 1.800.000 драмов