Քաղաքական 11:30 02/02/2019 Հայաստան
«Հանրապետական» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադարձել է Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամի գրասենյակում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ելույթին։
«Բնօրինակով լսեցի Նիկոլ Փաշինյանի ելույթը գերմանական ԿՈՆՐԱԴ ԱԴԵՆԱՈՒԵՐ հիմնադրամի կենտրոնակայանում։
Որքա՞ն կոմպլեքսավորված պիտի լինես, որ արտերկրում վարչապետ հալով այդ կարևոր խոսքի մի մասը նվիրես փնովելու նախորդ իշխանություններին։
Որքա՞ն հանցավոր կարճամիտ պիտի լինես, որ զուգահեռներ տանես մեր և նացիստական Գերմանիայի միջև։
Որքա՞ն անսկզբունքային պիտի լինես, որ դրանից անմիջապես հետո գովաս այդ նույն իշխանությունների կարևոր ձեռքբերումներից մեկը՝ Հայաստան-ԵՄ նոր համաձայնագիրը»,- գրել է Աշոտյանը։
Անհայտ ինքնությամբ մարդիկ գաղտագողի մուտք են գործել տարածք ու անհայտ գործողություններ են արել. Բագրատ Սրբազան

Политика 11:43 02/02/2019 Армения
«Каким же закомплексованным ты должен быть…» Армен Ашотян о речи премьера Армении в Фонде Конрада Аденауэра
Зампредседателя Республиканской партии Армении (РПА) Армен Ашотян на своей странице в соцсети Facebook коснулся речи премьер-министра РА Никола Пашиняна в Фонде Конрада Аденауэра.
«Послушал в оригинале речь Никола Пашиняна в штаб-квартире немецкого Фонда Конрада Аденауэра.
Каким же закомплексованным ты должен быть, чтобы, будучи премьер-министром страны, часть своей важной речи за рубежом посвятить предыдущим властям?
Каким же преступно недалеким ты должен быть, чтобы проводить параллели между нами и нацистской Германией?
Каким же беспринципным ты должен быть, чтобы непосредственно после этого восхвалять одно из важных достижений тех же властей – новое Соглашение Армения-ЕС?» – написал Ашотян.