Քաղաքական 13:32 09/02/2019 Հայաստան
ՀՀԿ ԳՄ անդամ, ԿԳ նախկին նախարար Արմեն Աշոտյանը հաստատել է՝ իր աշխատանքի անցնելու վերաբերյալ մամուլում հրապարակված լուրը։
«Այսօր մամուլը տեղեկություններ հրապարակեց, որ ես անցել եմ նոր աշխատանքի, որպես «ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամի արտաքին քաղաքական հետազոտությունների համակարգող:
Այս տեղեկությունները ճիշտ են: Ուզում եմ շեշտել, որ, բնականաբար, շարունակելու եմ նաև իմ ակտիվ քաղաքական գործունեությունը որպես ՀՀԿ փոխնախագահ:
Այսքանով նաև վերջ դնեք այն խոսակցություններին, թե իբր ես մեկնում եմ արտասահման աշխատանքի: Ես մեկնելու տեղեր ունեմ, բայց գնացողը չեմ )))։

Общество 15:45 09/02/2019 Армения
Член Исполнительного органа Республиканской партии Армении (РПА) Армен Ашотян на своей странице в соцсети Facebook подтвердил муссируемые слухи касательно того, что он перешел на работу в  Фонде  «Луйс».
В частности, А. Ашотян написал:
«Сегодня в прессе были опубликованы сведения, что  я  поступил на работу  в  качестве координатора  политических исследований в Фонде  “Луйс”.
Эти сведения  достоверны. Хочу  подчеркнуть, что, разумеется, продолжу активную работу и в  качестве заместителя председателя РПА.
На этом поставим точку в  слухах о том, что якобы я уезжаю работать за границу. Мне есть куда ехать, но я  никуда не  собираюсь.