Իրավունք 14:37 12/03/2019 Հայաստան
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին Հատուկ քննչական ծառայության կողմից առաջադրված մեղադրանքի հստակեցման վերաբերյալ՝ պաշտպանական խմբի ներկայացրած միջնորդությունը՝ ՀՔԾ-ի կողմից մերժելու որոշումը բողոքարկվել է դատարան: Այս մասին նշված է Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական խմբի տարածած հաղորդագրությունում:
Ներկայացված բողոքի քննության վերաբերյալ նախօրեին կայացել է դատական նիստ, որին մասնակցել են Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական խմբից Հայկ Ալումյանը, դատախազ Պետրոսյանը ևՀՔԾ քննիչ Մուշեղյանը:
Հաջորդ դատական նիստի արդյունքում կկայացվի դատարանի որոշումը, իսկ դատական նիստի օրվա և ժամի վերաբերյալ կտեղեկացնենք լրացուցիչ:

Law 15:29 12/03/2019 Armenia
The attorneys of Armenia’s second President Robert Kocharyan have appealed the decision of the Special Investigation Service (SIS) to reject their motion asking the SIS to specify the charges brought against the former president.
In a statement released on Tuesday, the defense team says a court hearing was held on Monday to examine the appeal, in attendance of Hayk Alumyan, one of Kocharyan’s attorneys, prosecutor Petrosyan and SIS investigator Musheghyan.
The court is expected to issue a ruling following the next hearing, the statement said, adding additional information will be provided on the time and date of the hearing.