Քաղաքական 13:26 14/03/2019 Հայաստան
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել նախօրեին երկօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած՝ Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի հետ:
ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ առանձնազրույցի ընթացքում երկու երկրների նախագահները, ամփոփելով այցի արդյունքները, համակարծիք են եղել, որ Հայաստանն ու Վրաստանն ունեն բավականաչափ ընդհանուր հետաքրքրություններ, համագործակցության մեծ ներուժ, ինչպես նաև՝ հայ-վրացական բարեկամությունը մշտապես ամրապնդելու մեծ ցանկություն:
Առանձնազրույցից հետո Հանրապետության նախագահի նստավայրում տեղի է ունեցել Վրաստանի նախագահի և նրա գլխավորած պատվիրակության հրաժեշտի հանդիսավոր արարողությունը:

Politics 15:52 14/03/2019 Armenia
President Armen Sarkissian of Armenian on Thursday held a farewell meeting with Georgian President Salome Zourabichvili, who arrived in Armenia on Wednesday on a two-day official visit, the presidential office told Panorama.am.
During the meeting, the presidents summed up the Georgian leader’s Armenia visit to agree that Armenia and Georgia have considerable common interests, great cooperation potential, as well as a great desire to constantly strengthen their friendship.
The meeting was followed by a farewell ceremony for Georgia’s president and her delegation at the Presidential Palace.