Հասարակություն 14:31 25/03/2019 Աշխարհում
Իսպանիայի թագավոր Ֆելիպե VI-ը և նրա կինը՝ թագուհին Լետիսիան, մեկ ժամ շարունակ չեն կարողացել դուրս գալ ինքնաթիռից, որը վայէջք էր կատարել Բուենոս Այրեսի օդանավակայանում։
Գազետա.ռու կայքը, հղում անելով Vanguardia-ին, գրում է, որ նրանց օդանավակայանում սպասելին են եղել պատվիրակությունները, որոնց կազմում եղել են երկու երկրների ԱԳ ղեկավարները և այլ պատվավոր հյուրեր։ Բայց օդանավասանդուղքը չի հասել ինքնաթիռի դռանը։
Դրանից հետո ցանկացել են թագավորի ինքնաթիռն ուղարկել այլ օդանավակայան, բայց արդյունքում կարողացել են օդանավասանդուղքը բարձրացնել անհրաժեշտ բարձրության։

Общество 15:33 25/03/2019 В мире
Испанский король Филипп VI и его супруга королева Летисия в течение часа не могли выйти из самолета после того, как он приземлился в аэропорту Буэнос-Айреса. Об этом пишет «Газета.Ru» со ссылкой на Vanguardia.
Отмечается, что королевская чета прибыла в Аргентину вечером 24 марта. Их ожидала делегация, в составе которой были главы МИД обеих стран и другие почетные гости.
Однако поданный к воздушному судну трап не достал до двери воздушного судна. После этого самолет короля захотели направить в другой аэропорт, однако в итоге к самолету смогли подать трап нужной высоты.