Իրավունք 14:16 19/04/2019 Հայաստան
«Հրապարակումներ եղան, որ մարդիկ սպիտակ ներկով փակում են #SutNikol գրառումը։ Ոստիկանությունն էլ սահմանված կարգով մարդկանց բերել է բաժին»,-ասացին ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից։
Ըստ աղբյուրի, Վարչական իրավախախտումների մասին օրենսգրքի 172.2 հոդվածի հատկանիշներով արարք կատարելու համար են նրանք բերվել ոստիկանություն,  կազմվել է արձանագրություն, նրանց բաց են թողել։
Հարցին, թե ովքե՞ր են եղել  ոստիկանութուն բերվածները, մնաց անպատասխան։
Հիշեցնենք, որ Վարչական իրավախախտումների մասին օրենսգրքի 172.2 հոդվածը սահմանում է. «Փողոցները, մայթերը, հրապարակները, պուրակները, զբոսայգիները, մարզադաշտերը և հասարակական այլ վայրերն օգտագործելու` օրենքով կամ օրենքի հիման վրա արձակված վարչական ակտով սահմանված սահմանափակումները խախտելն առաջացնում է տուգանքի նշանակում` սահմանված նվազագույն աշխատավարձի քսանապատիկից մինչև վաթսունապատիկի չափով»։
Ավելի վաղ վարչական իրավախախտում կատարելու համար ոստիկանության բաժին էին բերվել #SutNikol նախաձեռնության անդամները։

Общество 15:34 19/04/2019 Армения
В отдел Полиции в Армении вечером 18 апреля приводу были подвергнуты 5 граждан – за совершение административного правонарушения.
«Были публикации, что люди белой краской закрывают надпись #SutNikol. А полиция в установленном порядке людей подвергла приводу в отдел», – сказали из пресс-службы Полиции.
Как указывается, они были подвергнуты приводу в Полицию за совершение деяния, предусмотренного ст.172.2 Кодекса РА об административных правонарушениях, после составления протокола их отпустили.
Вопрос, кого конкретно подвергли приводу в Полицию, остался без ответа.
Ранее за совершение административного правонарушения в отдел Полиции были подвергнуты приводу члены инициативы #SutNikol.