Քաղաքական 16:06 06/05/2019
«Խաղաղության պայմանագիր դեռևս կնքված չէ: Մինչև 5-6 երկիր այն չստորագրի, այդ թվում՝ Թուրքիան, Ադրբեջանը, Ռուսաստանը, Իրանը, Վրաստանը, միշտ հղի է վտանգով,  որքան էլ ԵԱՀԿ Մինսկի խումբն աշխատի»,- լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց  ազատամարտիկ, գեներալ-մայոր Աստվածատուր Պետրոսյանը:
Նա նշեց, որ ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևի այցի օրերին հակառակորդի կողմից կրակոցների  քանակը կրկնապատկվել էր. «Երևի դա ոչ թե Ալիևն էր ուզում,  այլ, ինձ թվում է, մենք ունենք ավելի մեծ հակառակորդները»:
Աստվածատուր Պետրոսյանը նշեց, որ Հայաստանը շրջապատված է ամենաագրեսիվ ուժերով, նույնիսկ  քրիստոնեական ուժերն այդ պատերզմում չեն օգնել հայկական կողմին, իսկ եթե օգնել է  Վրաստանը, օգնել է Ջավախքը։
«Մենք պետք է բոլորով ուշադիր լինենք, որ հայոց բանակի ցանկացած զինվորի մազին կպնելիս հակադարձ պատասխանը պետք է լինի»,-ասաց նա։

Политика 19:35 06/05/2019 Армения
А. Петросян: Если хотя бы один волос упадет с головы любого армянского военнослужащего, мы должны дать отпор
«Мирный договор пока не подписан. Пока его не подпишут 5-6 стран, включая Турцию, Азербайджан, Россию, Иран и Грузию, это всегда будет чревато опасностью, сколько бы ни работала Минская группа ОБСЕ», – заявил сегодня, 6 мая, на встрече с журналистами участник карабахской войны (азатамартик), генерал-майор Аствацатур Петросян.
Он обратил внимание на то, что количество произведенных ВС Азербайджана выстрелов в дни визита председателя правительства РФ Дмитрия Медведева в Армению удвоилась.
«Видимо, этого хотел не Алиев (президент Азербайджана. – Прим.ред.). Мне кажется, у нас есть и другие враги», – сказал он.
Аствацатур Петросян отметил, что Армения окружена агрессивными силами, даже христианские силы в этой войне не оказали помощи армянской стороне.
«Мы все должны сохранять бдительность, если хотя бы один волос упадет с головы любого армянского военнослужащего, мы должны дать отпор», – указал он.