Հասարակություն 18:24 06/05/2019 Հայաստան
Այսօր, Ճապոնիայի միջազգային համագործակցության գործակալության կողմից Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների նախարարությանը հրշեջ ավտոմեքենաների հանձնման հանդիսավոր արարողության շրջանակներում, «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի կողմից մարվել և շրջանառության մեջ է դրվել մեկ նամականիշ՝ նվիրված «Հրշեջներ» թեմային:
«Հայփոստ» ՓԲԸ-ից հայտնում են, որ 330 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշը տպագրված է Կանադայի “Lowe Martin Group” տպագրատանը՝ 30 000 տպաքանակով:  Նամականիշերի դիզայնի հեղինակն է  «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի գլխավոր դիզայներ Վահագն Մկրտչյանը:
Նամականիշի վրա պատկերված են հրշեջներ՝ կրակի դեմ պայքար մղելու պահին, իսկ նամականիշի խորապատկերին ներկայացված է հրշեջ մեքենա: Նամականիշը ձևավորված է գեղարվեստական ոճով՝ կապույտ և դեղին հակադիր գույների համադրությամբ՝ խորհրդանշելով ջրի և կրակի պայքարը:
Նամականիշի մարումն իրականացրել են ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Հակոբ Արշակյանը, ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը, Հայաստանի Հանրապետությունում Ճապոնիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջուն Յամադան, «ՀայՓոստ» ընկերության Խորհրդի նախագահ Խուան Պաբլո Գեչիջյանը, ՀՀ Ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:
Մարման պաշտոնական արարողությունը տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և բարձրաստիճան պաշտոնատար հյուրերի ներկայությամբ:

Общество 18:46 06/05/2019 Армения
Сегодня, 6 мая 2019 года, в рамках торжественной церемонии передачи пожарных машин Министерству по чрезвычайным ситуациям Республики Армения Японским Агентством Международного Сотрудничества (JICA), ЗАО «Айпост» погасила и выпустила в обращение одну почтовую марку, посвященную теме «Пожарники».
Почтовая марка с номиналом 330 драмов отпечатана в типографии «Lowe Martin Group» в Канаде тиражом в 30 000 экземпляров. Дизайн почтовый марки разработан главным дизайнером ЗАО «Айпост» Ваагном Мкртчяном.
На почтовой марке изображены пожарники во время борьбы с огнем, а на заднем фоне почтовой марки изображена пожарная машина. Почтовая марка выполнена в художественном стиле с использованием синего и желтого контрастных цветов, символизируя борьбу воды и огня.
Почтовую марку погасили министр транспорта, связи и информационных технологий Республики Армения Акоп Аршакян, министр по чрезвычайным ситуациям Республики Армения Феликс Цолакян, чрезвычайный и полномочный посол Японии в Республике Армения Джун Ямада, председатель совета ЗАО «Айпост» Хуан Пабло Гечиджян, президент Союза филателистов Армении Овик Мусаелян.
На торжественной церемонии гашения присутствовал премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян и высокопоставленные гости.