Քաղաքական 18:34 20/05/2019 Արցախ
«Հայաստանում տեղի ունեցող զարգացումները վերաբերում են բոլորիս: Միակ մտահոգիչ հանգամանքն այդ գործընթացներում Արցախ-Հայաստան հակասություններ հարուցող տարբեր խմբերի ու անհատների չմտածված մեկնաբանություններն են:
Այն գործընթացները, որոնք սկիզբ են առել մեկ տարի առաջ՝ ժողովրդի իշխանության ամրապնդման և հանրային կյանքի բոլոր ոլորտներում բարեփոխումների իրականացման համար, պահանջում են բոլորիս աջակցությունն ու մասնակցությունը:
Հետևաբար, Հայաստանի իշխանությունների հաջողությունը համայն հայության հաջողությունն է՝ Հայաստանում, Արցախում և Սփյուռքում»։

Политика 18:57 20/05/2019 В мире
Происходящие в Армении развития касаются всех нас, написал на своей странице в социальной сети Facebook председатель Национального собрания Республики Арцах (НКР) Ашот Гулян.
«Единственное вызывающее обеспокоенность обстоятельство в этих процессах – необдуманные комментарии различных групп и лиц, возбуждающие противоречия Армения-Арцах.
Процессы, начавшиеся год назад, – для укрепления власти народа и осуществления реформ во всех сферах общественной  жизни – требуют поддержки и участия каждого из нас.
Соответственно, успех властей Республики Армения – успех всего армянского народа։ в Армении, Арцахе и Диаспоре», – отметил он.