Քաղաքական 14:03 25/05/2019 Հայաստան
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության թագավոր Աբդալլահ Երկրորդին։
Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ  Արմեն Սարգսյանը Աբդալլահ Երկրորդին շնորհավորել է Հաշիմյան Թագավորության ազգային տոնի` Անկախության օրվա կապակցությամբ: Նա համոզմունք է հայտնել, որ հայ-հորդանանյան զարգացող և բարեկամական հարաբերությունները կթևակոխեն նոր շրջափուլ` նպաստելով երկկողմ հարաբերությունների խորացմանն ու ամրապնդմանը:
Նախագահ Սարգսյանը Աբդալլահ Երկրորդին հաջողություններ, իսկ Հորդանանի բարեկամ ժողովրդին` հարատև խաղաղություն և բարօրություն է մաղթել:

Политика 14:49 25/05/2019 Армения
Президент Армении Армен Саркисян направил поздравительное послание королю Иорданского Хашимитского Королевства Абдалле Второму, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Президент поздравил короля с национальным праздником Иорданского Хашимитского Королевства – Днем независимости. Он выразил уверенность, что развивающиеся и дружественные армяно-иорданские отношения вступят в новый этап, способствуя углублению и укреплению двусторонних отношений.
Президент Саркисян  пожелал королю успехов, а дружественному народу Иордании – долгосрочного мира и благоденствия.