Սպորտ 15:34 03/06/2019 Հայաստան
Մոսկվայում մայիսի 31-ից հունիսի 2-ը տեղի է ունեցել միջազգային օլիմպիական ֆորում, որին մասնակցում էին պատանի մարզիկներ տարբեր երկրներից: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ի պաշտոնական կայքը:
Հայաստանը ներկայացնում էին ձյուդոիստ Գոռ Դավթյանը, աթլետ Ռաֆիկ Օհանյանը, լողորդ Վարսենիկ Մանուչարյանը եւ Մարինա Գալստյանը (սեղանի թենիս):
Ֆորումի հիմնական նպատակը պատանի մարզիկների մեջ արդար եւ մաքուր սպորտի գաղափարի սերմանումն է: Ֆորումի սկզբում մասնակիցներին ռուս հայտնի մարզիկիները ծանոթացրին օլիմպիզմի գաղափարներին, սպորտի պատմության եւ հակադոպինգային կանոնների հետ: Դրանից հետո անցկացվեց նաեւ վիկտորինա: Հայաստանի եւ Բելառուսի մարզիկները վիկտորինային մասնակցեցին միասնական թիմով եւ 10 մասնակիցների մեջ գրավեցին երրորդ տեղը՝ 45 հարցից ճիշտ պատասխանելով 42-ին:
Ֆորումի վերջում պատանի մարզիկների համար անցկացվեց 5 ժամանոց մշակութային տուր՝ Մոսկվա գետով, որտեղ նրանք ծանոթացան Մոսկվայի պատմությանը: Ֆորումի ավարտից հետո հայ մարզիկները վերադարձան Հայաստան:

Sport 15:49 03/06/2019 Armenia
From May 31 to June 2 Moscow hosted the International Olympic Forum which was attended by young athletes from various countries. Armenia was represented by judoka Gor Davtyan, athlete Rafik Manukyan, swimmer Varsenik Manucharyan and Marina Galstyan (table tennis), the National Olympic Committee reported.
The main goal of the forum was the dissemination of the idea of fair and impartial sports in young athletes. At the beginning of the forum famous Russian athletes introduced the Olympic ideology, history of sports and anti-doping rules to the participants. After it a quiz was organized. The Armenian and Belarusian athletes took part in the same team and came third among 10 competitors answering 42 questions out of 45.
At the end of the forum a five-hour cultural tour along the Moskva River was held for the young athletes during which they learned about the history of Moscow. After the forum the Armenian athletes returned to Armenia.