Սպորտ 12:08 10/06/2019 Հայաստան
Իսպանիայի Պոնտևեդրա քաղաքում ավարտված ազատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնության վերջին օրը Հայաստանի ներկայացուցիչները նվաճել են մեկական ոսկե և արծաթե մեդալ:
ՀԱՕԿ-ի կայքից տեղեկանում ենք, որ Հրաչյա Մարգարյանն (61 կգ) արժանացել է Եվրոպայի երիտասարդական չեմպիոնի կոչմանը, իսկ Մհեր Մարկոսյանը (86 կգ) դարձել է փոխչեմպիոն:
Եզրափակիչում Հրաչյա Մարգարյանը ժամանակից շուտ 11:0 հաշվով հաղթել է ուկրաինացի Ալեքսանդր Եվսիենկոյին, իսկ Մհեր Մարկոսյանը լարված պայքարում 2:3 հաշվով պարտվեց վրացի Միրիանի Մաիսուրաձեին:
Ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը Եվրոպայի առաջնությանը մեկնել էր 9 ըմբիշով  և նվաճել 1 ոսկե, 1 արծաթե ու 2 բրոնզե մեդալ: Հունիսի 8-ին բրոնզե մեդալակիր էին դարձել Արման Անդրեասյանը (70 կգ) և  Արման Ավագյանը (79 կգ):
Հայաստանի թիմի կազմում հանդես եկան նաև Հարություն Մանուկյանը (57 կգ), Գեղամ Գալստյանը (65 կգ), Հրայր Ալիխանյանը (74 կգ), Կոլյա Հարությունյանը (97 կգ) և Աշոտ Ռուշանյանը (125 կգ):
Հունահռոմեական ըմբշամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը նույնպես Եվրոպայի առաջնությունը մասնակցել էր 9 ըմբիշով և նվաճել 1 ոսկե, 1 արծաթե և 2 բրոնզե մեդալ: Մալխաս Ամոյանը (72 կգ) հռչակվել էր Եվրոպայի երիտասարդական չեմպիոն, Հայկ Մելիքյանը (67 կգ) դարձել էր արծաթե մեդալակիր, իսկ Սահակ Հովհաննիսյանը (60 կգ) և Հրաչյա Պողոսյանը (63 կգ) նվաճել էին բրոնզե մեդալ:

Sport 16:00 10/06/2019 Armenia
Armenia’s representatives won one gold and one silver medals on the last day of the Freestyle Wrestling Junior European Championship ended in Pontevedra, Spain.
Hrachya Margaryan (61 kg) won the champions' title of the European Championship while Mher Markosyan (61 kg) became a runner-up, the National Olympic Committee reported.
In the final Hrachya Margaryan defeated Ukrainian Aleksander Yevsienko 11-0, while Mher Markosyan lost to Georgian Miriani Maisuradze 2-3 in a tense struggle.
The Armenian freestyle wrestling youth team left for the European Championship with nine wrestlers and won one gold, one silver and two bronze medals. On June 8 Arman Andreasyan (70 kg) and Arman Avagyan (79 kg) were named bronze medalists.
Harutyun Manukyan (57 kg), Gegham Galstyan (65 kg), Hrayr Alikhanyan (74 kg), Kolya Harutyunyan (97 kg) and Ashot Rushanyan (125 kg) also performed at the championship with the Armenian team.
As reported earlier, the Armenian Greco-Roman wrestling youth team also participated in the championship with nine wrestlers and won one gold, one silver and two bronze medals. Malkhas Amoyan (72 kg) was named European junior champion, Hayk Melikyan (67 kg) became a silver medalist, while Sahak Hovhannisyan (60 kg) and Hrachya Poghosyan (63 kg) won bronze medals.