Իրավունք 11:00 18/06/2019 Հայաստան
Հունիսի 17-ին, ժամը 21.55-ին, «Աշտարակ» բժշկական կենտրոնից ոստիկանություն հաղորդում էր ստացվել, որ բ/կ է տեղափոխվել Ոսկեհատ գյուղի բնակիչ, 64-ամյա տղամարդու դի: Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ ըստ նախնական տեղեկությունների՝ տղամարդը գյուղ իրենց տան բակում վատ է զգացել և հարազատների ներկայությամբ հանկարծամահ եղել:
Նյութերի նախապատրաստման ընթացքում պարզվել է, որ բժշկական կենտրոն տեղափոխվելուց հետո ընդունարանի դիմաց մահացածի ընտանիքի անդամներից մեկը քարով կոտրել է բժշկական կենտրոնի հաշվեկշռում գտնվող, «Զիմբել» մակնիշի ավտոմեքենայի առջևի հողմապակին և վնասել շարժիչի ծածկոցը, իսկ մեկ այլ անդամ դեռևս չպարզված առարկայով կոտրել է ձախակողմյան հատվածի հայելին և վնասել երկու ապակիները:

Право 12:57 18/06/2019 Армения
17 июня в 21:55 по ереванскому времени из Медицинского центра «Аштарак» в Полицию поступило сообщение о том, что в больницу доставлено тело жителя села Воскеат, 64-летнего мужчины.
Выехавшая оперативная группа выяснила, что по предварительным данным мужчина почувствовал себя плохо во дворе своего дома и в присутствии родственников скоропостижно скончался.
В ходе подготовки материалов выяснилось, что после госпитализации один из членов семьи покойного камнем разбил переднее ветровое стекло автомобиля марки «Зимбел», находящего на балансе медцентра, и повредил капот. Еще один член семьи при помощи не установленного пока предмета разбил левое боковое зеркало и повредил еще два стекла.