Քաղաքական 16:50 26/06/2019 Հայաստան
ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» և «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունների ներկայացուցիչների հետ այսօր  հանդիպումներ են ունեցել ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի անդամների թեկնածուներ Կարեն Սեդրակյանը և Էդգար Ճաղարյանը:
ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ՝ թեկնածուներն օրենսդիրներին են ներկայացրել իրենց կենսագրություններն ու աշխատանքային ուղիները, անդրադարձել ոլորտում առկա խնդիրներին: Նրանք մանրամասնել են, թե ինչպես են աշխատելու այդ ինքնավար մարմնում, եթե արժանանան պատգամավորների հավանությանը:
Կարեն Սեդրակյանն ու Էդգար Ճաղարյանը պատասխանել են պատգամավորների բազմաբնույթ հարցերին:
ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի անդամների պաշտոններում ընտրվելու համար Կարեն Սեդրակյանի և Էդգար Ճաղարյանի թեկնածություններն առաջարկել է ՀՀ վարչապետը: Նրանց ընտրության հարցը նախատեսվում է քննարկել հունիսի 28-ին հրավիրված ԱԺ արտահերթ նստաշրջանում:

Politics 17:32 26/06/2019 Armenia
The candidates for the members of the RA State Commission for the Protection of Economic Competition Karen Sedrakyan and Edgar Tchagharyan met on Wednesday with the representatives of the RA NA My Step and Prosperous Armenia Factions.
As the parliament press service reports, the candidates have presented to the legislators their biographies and working experience, touched upon the ways of working in that autonomous body, if they enjoy the deputies' approval.
Karen Sedrakyan and Edgar Tchagharyan answered the deputies’ various questions.
It is noted that Prime Minister proposed the candidacies of Karen Sedrakyan and Edgar Tchagharyan for being elected in the positions of the members of the RA State Commission for the Protection of Economic Competition. The item of their election is designed to debate on June 28, at the NA extraordinary session.