Հասարակություն 11:33 27/06/2019 Հայաստան
Հունիսի 26-ին ժամը 17:54-ին Քաշաթաղի շրջանային ԱԻ բաժնից տեղեկություն է ստացվել, որ շրջանի Բերձոր քաղաքի բնակիչ Սարգիս Մովսեսյանը (2002թ. ծնվ.) Քաշաթաղի շրջանի Սուս համայնքի տարածքում, Հակարի գետում լողանալիս, ջրահեղձ է եղել, անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
ԱՀ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից հայտնում են, որ օգնություն ցուցաբերելու նպատակով դեպքի վայր են մեկնել Քաշաթաղի ՀՓՄ-ի հրշեջ-փրկարարները: Օգնության է մեկնել նաև ՓՈւՎ ԱԱՀՍ հերթապահ օպերատիվ խումբը:
Որոնողական աշխատանքների արդյունքում փրկարարները հայտնաբերել են Ս. Մովսեսյանի դին:
ԱՀ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության ողջ անձնակազմն իր խորը ցավակցությունն ու զորակցությունն է հայտնում Քաշաթաղի շրջանի ԱԻ բաժնի պետ փ/ծ փոխգնդապետ Քերոբ Մովսեսյանին և նրա ընտանիքին՝ որդու՝ Սարգիս Մովսեսյանի ողբերգական մահվան կապակցությամբ:

В Арцахе 16-летний юноша утонул в реке Хакари
Из районного отделения МЧС Кашатага около 17:54 часов поступил сигнал о том, что житель города Бердзор Саркис Мовсесян (2002 г. р.) утонул в реке Хакари на территории общины Сус Кашатагского района, необходима помощь спасателей.
Как сообщает пресс-служба Государственной службы по чрезвычайным ситуациям, с целью оказания помощи на место происшествия выехали пожарные-спасатели Кашатага. На помощь выехала также и дежурная оперативная группа.
В результате поисковых работ спасатели обнаружили тело С. Мовсесяна.
Весь аппарат Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах выражает глубокие соболезнования и поддержку начальнику отдела по ЧС Кашатагского района подполковнику с/с Керобу Мовсесяну и его семье в связи с трагической гибелью сына Саркиса Мовсесяна.