Հասարակություն 17:18 03/07/2019 Հայաստան
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հուլիսի 4-ին Բանկի Գլխամասային գրասենյակում, որը գտնվում է Մոսկովյան 35 հասցեում, կանցկացնի ուսումնական միջոցառում`շտապ տարհանում շենքից:
Բանկի աշխատակիցների կողմից արտակարգ իրավիճակներում արագ արձագանքելու պատրաստվածության մակարդակի բարձրացման նպատակով` Բանկի Տնօրինությունը որոշեց կազմակերպել բիզնեսի անընդհատության համակարգի սթրես-թեստավորում` ուսումնական հրդեհի ահազանգ կազմակերպելու միջոցով:
Բանկի բոլոր աշխատակիցները, որոնց կուղեկցեն տարհանման պատասխանատու մասնագետները, ժամը 14:00-ին, պայմանական հրդեհի պատճառով ստիպված կլինեն լքել շենքը:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Տնօրինությունը որոշում է կայացրել ապագայում նույնպես կազմակերպել նմանատիպ միջոցառումներ, որպեսզի Բանկը միշտ պատրաստ լինի ցանկացած արտակարգ իրավիճակների:

Общество 17:42 03/07/2019 Армения
Банк ВТБ (Армения) 04.07.2019 в своём Головном Офисе по адресу улица Московяна 35 проведёт учебное мероприятие: экстренную эвакуацию из здания.
Согласно релизу, в целях повышения уровня готовности сотрудников Банка к оперативному реагированию в чрезвычайных ситуациях руководство Банка приняло решение организовать стресс-тестирование системы непрерывности бизнеса путем организации учебной пожарной тревоги.
Все сотрудники Банка, которых будут сопровождать ответственные по эвакуации специалисты, в 14:00 по причине условного пожара должны будут выйти из здания ГО.
Руководство Банка ВТБ (Армения) приняло решение и в дальнейшем организовывать подобные учения, чтобы Банк был готов к любым экстренным ситуациям.