Քաղաքական 10:32 06/07/2019 Արցախ
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը նախօրեին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանին:
Արցախի Հանրապետության ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնից հայտնում են,որ Աշոտ Ղուլյանը բարձր է գնահատել ՀՀ Արտաքին գերատեսչության ղեկավարի՝ Արցախ կատարած այցի շրջանակում խորհրդարանում տեղի ունեցող պարբերական հանդիպումները՝ ընդգծելով արտաքին քաղաքական հարցերում մշտական խորհրդատվությունների կարևորությունը:
Զոհրաբ Մնացականյանը կարևորել է Արցախի իշխանական տարբեր թևերի հետ պարբերական շփումները՝ այդ համատեքստում անդրադառնալով խորհրդարանական դիվանագիտության դերին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Արցախի արտաքին քաղաքական առաջնահերթություններին, Ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացում վերջին շրջանում տեղի ունեցած զարգացումներին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Հանդիպմանը մասնակցել են ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արզիկ Մխիթարյանը, նույն հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Դավիթ Մելքումյանը և ԱՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Արմինե Ալեքսանյանը:

Society 11:42 06/07/2019 Armenia
The Speaker of Artsakh Republic Parliament Ashot Ghulyan received on Friday the Foreign Minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan, press department at the parliament reported.
Ashot Ghulyan highlighted the regular consultations of FM Mnatsakanyan at National Assembly as part of the visit to Artsakh, stressing the importance of discussions on matters of foreign policy.
Minister Mnatsakanyan, in turn, attached importance to interactions with different branches of Artsakh leadership, pointing also to the role of the parliamentary diplomacy.
During the meeting, Speaker Ghulyan and FM Mnatsakanyan discussed political priorities as well as a wide range of issues pertaining to the recent developments in the NK peace process.