Քաղաքական 10:23 13/07/2019 Հայաստան
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հուլիսի 14-18-ն աշխատանքային այցով կգտնվի Վաշինգտոնում, հուլիսի 19-21-ը՝ Բոստոնում, իսկ հուլիսի 25-26-ը՝ Նյու Յորքում: Այս մասին հայտնում են ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի բաժնից։
Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի ղեկավար, ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը, ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը, ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանը եւ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Աննա Կարապետյանը:
«Ես հասկանում եմ, որ «Freedom House»-ից  ոմանց մոտ կարող է ալերգիկ քոր սկսվի, բայց այդ կառույցը  Հայաստանին շատ...

Политика 11:05 13/07/2019 Армения
Возглавляемая спикером Национального Собрания Республики Армения Араратом Мирзояном делегация с рабочим визитом 14-18 июля посетит Вашингтон, 19-21 июля – Бостон, а 25-26 июля – Нью-Йорк. Об этом сообщает пресс-служба парламента РА.
В состав возглавляемой Араратом Мирзояном делегации вошли руководитель группы дружбы Армения-США, глава фракции «Мой шаг» Лилит Макунц, глава фракции «Просвещенная Армения» Эдмон Марукян, секретарь фракции «Процветающая Армения» Арман Абовян и заместитель председателя постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам Анна Карапетян.