Հասարակություն 16:47 16/07/2019 Հայաստան
Բանաստեղծ, կինոռեժիսոր, սցենարիստ Տիգրան Պասկևիչյանը հայտնել է Հեռուստառադիոընկերության խորհրդի նախագահի խորհրդականի պաշտոնից ազատվելու մասին։
«Այսօր դիմում գրեցի և ազատվեցի Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի նախագահի խորհրդականի պաշտոնից։ Իմ բոլոր խորհուրդներն ու առաջարկները՝ հանրային հեռուստաընկերությունը դուրս բերել քոչարյան-սարգսյանական ճահճից, մի կողմից հանդիպեցին սառը անտարբերության, մյուս կողմից՝ կոշտ դիմադրության։
Ցանկացած համակարգ արմատականորեն վերափոխելը ծավալուն և դժվարին աշխատանք է ենթադրում, ինչին տրամադրված չէ ո՛չ նոր նախագահը, ո՛չ հին տնօրենը։ Չես գնում փոփոխությունների, ուրեմն՝ չես ուզում աշխատել։ Եթե չես աշխատում, հազար պատճառաբանություն կարող ես բերել՝ մարդուժ չկա, թարմ գաղափարներ չկան, փող չկա և այլն։ Ոչինչ, որ հանրային տարածքում սանիտարական մաքրություն անցկացնելու շանսն ես բաց թողնում՝ մսխելով թավշյայի բովանդակությունն ու արժեքները։
Այս ամենի մասին ավելի մանրամասն կխոսեմ առաջիկայում, այժմ ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել նրանց, ովքեր մտքերով, գաղափարներով, առաջարկություններով օգնեցին ինձ այս երկուսուկես ամսվա ընթացքում։
Շնորհակալություն եմ հայտնում նաեւ 500-ից ավել այն հեղինակներին, ովքեր հավատացին իմ առաջարկով ստեղծված գաղափարների բաց հարթակին և չզլացան ծառայեցնել իրենց մտավոր ներուժը հանրայինը հանրային դարձնելու գործին։
Ես էլ ձեզ եմ հավատում և հավաստիացնում եմ, որ մինչև վերջ պայքարելու եմ, որպեսզի արժեքավոր տասնյակ նախագծերն իրականություն դառնան։

Общество 17:22 16/07/2019 Армения
Поэт, режиссер, сценарист Тигран Паскевичян сообщил о том, что подал заявление об уходе с должности советника председателя Совета общественной телерадиокомпании Армении. Об этом он сообщил на своей странице в соцсети Facebook.
Он, в частности, отметил:«Сегодня подал заявление и освободился от должности советника председателя Совета общественной телерадиокомпании Армении».
По его словам, коренное изменение любой системы предполагает объемную и тяжелую работу.
Паскевичян подчеркнул, что к этому не готов ни новый председатель, ни прежний директор. «Не идете на изменения, значит – не хотите работать. Если не работаешь, можешь привести тысячу обоснований, мол, нет свежих идей, средств и прочего», – добавил он.
Тигран Паскевичян отметил, что подробно обратиться к данному вопросу в ближайшее время, сейчас хочет лишь выразить благодарность тем, кто мыслями, идеями, предложениями помогали ему в течение этих двух с половиной месяцев.
«Я верю в вас и заверяю, что буду бороться до конца, чтобы десятки ценных проектов были претворены в жизнь», – отметил он.