Հասարակություն 17:01 23/07/2019 Հայաստան
Օգոստոսի 3-ից 17-ը «Միջազգային բանակային խաղեր-2019» մրցաշարի շրջանակներում Հնդկաստանի Հանրապետությունում անցկացվելիք «Զորային հետախուզության գերազանցիկներ», Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետությունում անցկացվելիք  «Վարպետ-զինագործ» և «Անվտանգ միջավայր» մրցումներին և դրանց նախապատրաստական փուլերին մասնակցելու նպատակով հուլիսի 22-ին ՀՀ ՊՆ Իլ-76 ռազմատրանսպորտային ինքնաթիռով Մոսկվա են մեկնել ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները:
ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ «Միջազգային բանակային խաղեր-2019» մրցաշարի շրջանակներում ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողները մասնակցելու են նաև Ռուսաստանի Դաշնությունում կայանալիք «Տանկային բիաթլոն», «Դաշտային խոհանոց» և «Կարգապահության պահապան», Ուզբեկստանի Հանրապետությունում կայանալիք «Ռազմաբժշկական էստաֆետ», Բելառուսի Հանրապետությունում կայանալիք «Դիպուկահարի բնագիծ», Ղազախստանի Հանրապետությունում կայանալիք «Հրետանու կրակի վարպետ» և «Վստահ ընդունում», Իրանի Իսլամական Հանրապետությունում կայանալիք «Ճանապարհային պարեկ» մրցումներին և դրանց նախապատրաստական փուլերին:
ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողները կմասնակցեն նաև «Միջազգային բանակային խաղեր-2019» մրցաշարի շրջանակում Հայաստանի Հանրապետությունում օգոստոսի 3-ից 17-ն անցկացվող «Խաղաղության մարտիկ» մրցախաղին:

Политика 20:01 23/07/2019 В мире
Накануне, 22 июля, военно-транспортным самолетом Ил-76  министерства обороны Армении в Москву отправились подразделения ВС РА. Об этом  сообщает пресс-служба  Минобороны Армении.
Цель – участие в проводимых в рамках Армейских международных игр-2019, которые пройдут с 3 по 17 августа 2019 г., конкурсах  «Отличники войсковой разведки» (Республика Индия), «Мастер-оружейник» (Китайская Народная Республика) и «Безопасная среда» (Китайская Народная Республика), а также в их подготовительных этапах.
В рамках Армейских международных игр – 2019 военнослужащие ВС РА примут также участие в проводимых в РФ конкурсах «Танковый биатлон», «Полевая кухня», «Страж порядка», в Республике Узбекистан «Военно-медицинская эстафета», в Республике Беларусь «Снайперский рубеж», в Республике Казахстан «Мастера артиллерийского огня» и «Уверенный прием», в Исламской Республике Иран «Дорожный патруль» и в их подготовительных этапах.
Военнослужащие ВС Армении примут участие также и конкурсе «Воин мира» в рамках турнира «Международные Армейские игры-2019», который пройдет в Армении (г. Дилижан) с 3 по 17 августа.