Առողջություն 14:28 24/08/2019 Հայաստան
Կրասնոդարի մարզի Արմավիրի մերձակայքում տեղի ունեցած վթարի հետևանքով տուժած 6-ամյա երեխայի վիճակը կայուն ծանր է։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից։
Դոնի Ռոստովում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսությունը մշտական կապի մեջ է հիվանդանոցի և տեղի պատկան մարմինների հետ։ Քայլեր են ձեռնարկվում երեխային Կրասնոդարի հիվանդանոց տեղափոխելու ուղղությամբ։
Հիշեցնենք, որ նախօրեին Կրասնոդարի մարզի Արմավիրի մերձակայքում տեղի է ունեցել ավտովթար, բախվել են   «Նիսան» և «Օփել» մակնիշի ավտոմեքենաները։  ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանության հաստատած տվյալներով, տեղի ունեցած ավտովթարի հետևանքով զոհվել է Հայաստանի Հանրապետության երեք քաղաքացի (ծնված 1938 թ., 1984թ, 1988թ.): ՃՏՊ-ի հետևանքով  տուժել է 2013 թ. ծնված ՀՀ քաղաքացի։

Общество 14:54 24/08/2019 Армения
Медики оценивают состояние здоровья 6-летней девочки, пострадавшей в результате ДТП под Армавиром (Краснодарский край), как стабильно тяжелое, сообщают из министерства иностранных дел Армении.
Отмечается также, что Генеральное консульство РА в Ростове-на-Дону находятся на постоянной связи с соответствующими органами РФ и медучреждением. Предпринимаются шаги в направлении транспортировки ребенка в больницу Краснодара.
По уточнённым данным посольства Армении в России, в результате ДТП с участием двух легковых автомобилей марок «Нисан» и «Опель» под Армавиром (Краснодарский край) погибли трое граждан РА (1938, 1984, 1988 г.р.). В результате ДТП пострадала гражданка Армении (2013 г.р.). ДТП произошло вечером 23 августа на федеральной автодороге Р-217 «Кавказ», в районе п. Заветный.