Հասարակություն 13:55 24/08/2019 Աշխարհում
Միացյալ Արաբական Էմիրություններում կինը ցանկանում է բաժանվել ամուսնուց՝ վերջինիս մեծ սիրո ու հոգատարության պատճառով։ news-r.ru-ն գրում է, որ կինը որոշել է բաժանվել, քանի որ կարծում է այդ սերը «խեղդող» է։
Կինը որոշել է դատական հայց ներկայացրել Ալ Ֆուջեյրայի էմիրության Շարիաթի դատարանում ՝ բացատրելով, թե որքան դժվար է իր համար ամուսնությունը:
«Նա երբեք չի բղավել ինձ վրա, ոչ մի հարցում չի մերժել»,- ասել է կինը՝ ամուսնու թերությունները ներկայացնելիս։
Նշվում է, որ ամուսինները մեկ տարի է, ինչ ամուսնացած են, և այդ ողջ ընթացքում նա ոչ մի անգամ չի կարողացել վիճել ամուսնու հետ։ Կնոջ խոսքով՝ դա ամենից շատն է իրեն նյարդայնացնում։
«Ինձ պետք են բանավեճեր, նույնիսկ վեճեր և ոչ թե հարմարավետ կյանք ՝ հնազանդության մեջ: Ես ուզում եմ գոնե մեկ անգամ վիճել, բայց դա հնարավոր չէ իմ ռոմանտիկ ամուսնու հետ: Նա ինձ միշտ ներում էր և նվերներ տալիս», - բացատրել է կինը ՝ դատարանում ամուսնալուծության վերաբերյալ դատական հայց ներկայացնելի։

Общество 13:24 24/08/2019 В мире
В Объединенных Арабских Эмиратах женщина решила развестись с мужем, потому что он «любит ее слишком сильно», а ей нужны скандалы. Об этом сообщает ren.tv со ссылкой на издание Khaleej Times.
Иск подала супруга – в шариатский суд эмирата Эль-Фуджайра. Она заявила судье, что чувствует себя «задушенной его любовью», а ее жизнь он превратил в ад.
«Он никогда не кричал на меня, ни в чем мне не отказывал», – заявила женщина, рассказав, что муж даже убирался и готовил для нее.
«Я нуждаюсь в спорах, даже в ссорах, а не в безбедной жизни в послушании. Я так хочу хотя бы один раз поспорить, но это невозможно с моим романтичным супругом. Он вечно прощает меня и осыпает подарками», – сообщила женщина.
«Я просто хочу быть идеальным и добрым мужем», – заявил расстроенный супруг.
Он добавил, что жена упрекнула его в лишнем весе, из-за чего он сел на диету и начал заниматься спортом, сломав ногу.