Սպորտ 13:02 27/08/2019 Հայաստան
Հունահռոմեական ըմբշամարտի Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ, Օլիմպիական խաղերի, աշխարհի ու Եվրոպայի չեմպիոն Լևոն Ջուլֆալակյանը որոշել է հրաժարական տալ գլխավոր մարզչի պաշտոնից։
Լրագրողների հետ ընթացող հանդիպմանը Լևոն Ջուլֆալակյանն անդրադարձավ այն պատճառներին, որոնք ստիպում են իրեն հրաժարական տալ Հայաստանի ազգային հավաքական գլխավոր մարզչի պաշտոնից:
«Ստացվել է մի պահ, որը տհաճ կլինի թե երկրպագուների, թե հանրության համար։ Բայց իրոք, այդ պահը հասունացել է։ Ոչինչ պատահական չի լինում։ Այո, ես հրաժարական եմ տալիս»,-ասաց նա։
Նրա խոսքով, անցած 21 տարիների ընթացքում ունեցել են բազմաթիվ հաջողություններ։
«Հաջողությունները տարեցտարի ավելացել են, մեդալները, դրանց գույները ավելացել են։ Հակիրճ, պարզ ասեմ, մինչ այսօր մեդալների հաշարկ չէի արել, բայց երեկ հաշվեցի։ 20 տարիների իմ աշխատանքի արդյունքում ձեռք է բերվել 70 մեդալ, որոնք հիմնականում Եվրոպայի, աշխարհի գավաթի առաջնություններում են ձեռք բերվել»,-ասաց նա։
Հիշեցնենք, որ նա 1999 թվականից Հայաստանի հունահռոմեական ըմբշամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչն է և հայ օլիմպիականների միության նախագահը:

Спорт 13:19 27/08/2019 Армения
«Случайностей не бывает»: Левон Джулфалакян подал в отставку с поста главного тренера сборной Армении по греко-римской борьбе
Главный тренер сборной Армении по греко-римской борьбе Левон Джулфалакян сегодня на пресс-конференции объявил о своей отставке.
При этом Левон Джулфалакян обратился к причинам, из-за которых он решил подать в отставку с поста главного тренера сборной Армении по греко-римской борьбе.
«Создался момент, который будет неприятен как для болельщиков, так и для общественности. Но этот момент созрел. Ничего не бывает случайным. Да, я подаю в отставку», – сказал он.
Левон Джулфалакян возглавлял сборную Армении с 1999 года.
По его словам, за минувшие годы сборная Армении добилась многочисленых успехов.
«Успехов с каждым годом становилось больше  – увеличивалось число медалей, их цвета. Откровенно скажу: до сих пор не проводил подсчета медалей, но все подсчитал. В результате 20 лет моей работы было завоевано 70 медалей – в основном на первенствах Европы и мира», – указал он.