Հասարակություն 18:36 30/08/2019 Աշխարհում
2020 թվականին Մոսկվայում տեղի կունենա Հայրենական մեծ պատերազմում ԽՍՀՄ տարած հաղթանակի 75-ամյակին նվիրված հանդիսավոր տոնակատարություն։
ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը հայտնել է, որ ԱՄՆ նախագահը Դոնալդ Թրամփը դեռևս հրավերին չի պատասխանել, իսկ Հնդկաստանը, Կուբան, Ֆրանսիան, Չեխիան, Վենեսուելան, Բելառուսը, Հայաստանը, Մոլդովան, Սերբիան, ինչպես նաև ԱՊՀ մի քանի երկրներ հաստատել են իրենց մասնակցությունը։ Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին։
Նա նշել է, որ ընդհանուր առմամբ 17 երկրների առաջնորդներ պաշտոնապես հաստատել են իրենց մասնակցությունը։ «Իսկապես սպասվում Է խոշոր միջազգային իրադարձություն՝ նվիրված մեզ ու մնացած բոլորի համար կարևոր տարեթվին»,- ասել է Ուշակովը։

Политика 18:53 30/08/2019 В мире
Президент США Дональд Трамп пока не ответил на приглашение приехать на юбилей Победы в Москву в 2020 году, сообщил помощник президента РФ Юрий Ушаков.
«Американцы пока не ответили», – сказал Ушаков журналистам, отвечая на соответствующий вопрос.
Как передает РИА Новости, он уточнил, какие именно страны подтвердили свое участие в празднике – это «Индия, Куба, Франция, Чехия, Венесуэла, Белоруссия, Армения, Молдавия, Сербия, многие из стран СНГ».
«У нас уже примерно 17 лидеров различных стран, именно лидеров, подтвердили официально свое участие в памятных мероприятиях в Москве 9 мая. Ожидается действительно крупное международное событие, посвящённое столь важной для нас и для всех остальных дате», – сказал Ушаков.