Քաղաքական 13:50 11/09/2019 Հայաստան
ՀՀ ԱԳՆ գլխավոր քարտուղար Վահագն Մելիքյանի՝ ԳԴՀ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում սեպտեմբերի 10-ին ստորագրվել է Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության կառավարության միջև 2013թ. ապրիլի 19-ին կնքված Հայաստանի Հանրապետության և Եվրոպական Միության միջև առանց թույլտվության բնակվող անձանց հետընդունման (ռեադմիսիայի) մասին համաձայնագիրը կիրարկող արձանագրությունը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունը:
Հիշեցնենք, որ 2012թ. դեկտեմբերի 17-ին Հայաստանի և ԵՄ միջև ստորագրվել են Վիզաների դյուրացման, իսկ 2013թ. ապրիլի 19-ին` հետընդունման համաձայնագրերը, որոնք ուժի մեջ են մտել 2014թ. հունվարի 1-ից: Վիզաների դյուրացման և ռեադմիսիայի համաձայնագրերի իրականացումը դիտարկելու նպատակով ստեղծվել են համատեղ երկու կոմիտե։

Politics 14:43 11/09/2019 Armenia
A protocol on the implementation of the EU-Armenia readmission agreement was signed in Germany on Tuesday
The agreement was signed between the Armenian and German government on the sideline of a working visit of Armenian Foreign Ministry’s Secretary General Vahagn Melikyan to the country, the ministry’s press service reported.
Armenia and the EU signed the agreement on visa facilitation on December 17, 2012 and the agreement on readmission was signed on April 19, 2013. Both agreements came into force on January 1, 2014. Two joint committees have been set up to monitor the implementation of the agreements.