Քաղաքական 11:15 12/09/2019 Աշխարհում
Սեպտեմբերի 11-ին  Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոն սկսել է իր վերընտրվելու քարոզարշավը, ասելով, որ կանադացիները պետք է որոշեն՝ արդյոք նրանք ցանկանում են վերադառնալ պահպանողական կառավարության «ձախողված քաղաքականությանը», որը հավատում է «կրճատումներին և խնայողություններին»: Այս մասին գրում է Time-ը։
Թրյուդոն սկսել է քարոզարշավը՝ հոկտեմբերի 21-ին կայանալիք քվեարկության ընդառաջ՝ խորհրդարանը լուծարելուց հետո:
«Կանադացիները կարևոր ընտրություն պետք է կատարեն. Վերադառնում ենք անցյալի ձախողված քաղաքականությանը, թե՞ շարունակում ենք առաջ ընթանալ», - ասել է Թրյուդոն:
Կառավարություն ձևավորելու համար Թրյուդոյին անհրաժեշտ կլինի ստանալ  խորհրդարանի 338 տեղերից 170-ը, սակայն հավանական է համարվում նաև փոքրամասնության կառավարությունը։

Politics 11:42 12/09/2019 World
Canada’s Prime Minister Justin Trudeau launched his reelection campaign Wednesday, saying that Canadians need to decide whether they want to return to the “failed policies” of a conservative government that believes in cuts and austerity.
Trudeau kicked off his bid to remain in office ahead of an Oct. 21 vote after meeting the country’s governor general and dissolving Parliament, Time reported.
“Canadians have an important choice to make,” Trudeau said. “Will we go back to the failed policies of the past or will we continue to move forward?”
Trudeau will need to win 170 of the 338 seats in the House of Commons in Parliament to win a majority, but a minority government is highly possible. In that scenario, either Trudeau or Scheer would have to rely on at least one opposition party to pass legislation.