Իրավունք 15:38 16/09/2019 Հայաստան
«Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենին աշխատանքից ազատելու մասին միջնորդագիրը ստորագրել եմ»,-ի պատասխան՝ ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանի հրաժարականի մասին մամուլում ավելի վաղ տարածված լուրերի մասին լրագրողի հարցին, ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նրա խոսքով, համապատասխան հրամանագիրը կստորագրվի մի քանի օրից։
«Դա տեղի է ունեցել ԱԱԾ տնօրենի հետ կայացած մի քանի քննարկումների արդյունքում ու փոխադարձ համաձայնությամբ։ Պարոն Վանեցյանի հետագա գործունեության մի քանի սցենարներ ենք մենք քննարկել։ Այդ սցենարները կքննարկվեն հընթացս»,-ասաց Փաշինյանը։
Նրա կարծիքով, այս փուլում Արթուր Վանեցյանը կկենտրոնանա Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի՝ Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ հատված դուրս բերելու կարևոր խնդրի լուծման վրա։

Политика 16:11 16/09/2019 Армения
«Ходатайство об освобождении директора Службы национальной безопасности с занимаемой должности я подписал», – сказал на пресс-конференции 16 сентября премьер-министр Армении Никол Пашинян, комментируя заявление Артура Ванецяна о решении подать в отставку с поста директора СНБ РА.
По его словам, соответствующий указ будет подписан через несколько дней.
«Решение было принято по итогам нескольких обсуждений с директором СНБ и при обоюдном согласии. Мы обсудили ряд сценариев дальнейшей деятельности г-на Ванецяна. Эти сценарии будут обсуждаться по ходу», – сказал Пашинян.
По его мнению, на данном этапе Артур Ванецян сконцентрируется на решении важной задачи – вывода национальной сборной Армении по футболу на финальный этап первенства Европы.