Քաղաքական 20:23 18/09/2019 Հայաստան
«Հայտնի պաշտոնանկությունները եղել են  վարչապետի որոշմամբ, վարչապետի որոշմամբ նրանք հեռացվել են պաշտոններից»,-իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության նիստի ավարտից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանը։
Հարցին, թե  ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանին և ՀՀ ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանին աշխատանքից ազատելու պատճառները որո՞նք են, նա ընդգծեց. «Երկու պաշտոնյաների գործունեությունը վարչապետին չի գոհացրել, չի բավարարել։ Նրանք  չենք գոհացրել, բավարարել վարչապետին իրենց գործառույթների  շրջանակներում, իրենց պաշտոնում։ Երբ վարչապետը որոշել է Օսիպյանին իր խորհրդական նշանակել, վստահաբար գտել է, որ այդ կարգավիճակում օգտակար կլինի»։
Է. Աղաջանյանը նշեց, որ այլ պաշտոնանկությունների հարց չի քննարկվել, նաև՝ այս պահին դեռ որոշում չկա, թե ովքեր են նշանակվելու այդ պաշտոններում։

Эдуард Агаджанян: Премьер был не доволен деятельностью Валерия Осипяна и Артура Ванецяна
«Известные отставки были осуществлены решением премьера, решением премьера они были освобождены от занимаемых должностей», – отметил в беседе с журналистами после заседания правления партии «Гражданский договор» руководитель аппарата правительства Армении Эдуард Агаджанян.
На вопрос, каковы причины освобождения Артура Ванецяна от должности директора СНБ и Валерия Осипяна от должности начальника Полиции РА, он подчеркнул: «Премьер был не доволен, не удовлетворен деятельностью обоих должностных лиц. Когда премьер принял решение назначить Осипяна главным советником, он уверенно полагает, что в данном статусе он принесет пользу».
Э. Агаджанян отметил, что отставка других должностных лиц не обсуждается, в данный момент пока нет решения, кто будет назначен на данные должности.