Քաղաքական 17:53 24/10/2019 Հայաստան
ԱԺ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանը «Երևան Կենտրոն» ՔԿՀ-ում առանձնազրույց է ունեցել  1999-ի հոկտեմբերի 27-ին ԱԺ-ի վրա զինված հարձակման պարագլուխ Նաիրի Հունանյանի հետ։
«20 տարվա մեջ առաջին անգամ շուրջ երկու ժամ առանձնազրույց ունեցա Հոկտեմբերի 27-ի ահաբեկչական խմբի պարագլուխ Նաիրի Հունանյանի հետ:
Բազմաթիվ պատասխանների հետ առաջ եկան բազմաթիվ հարցականներ, որոնք պետք է երկար վերլուծել, հասկանալ, բայց Հոկտեմբերի 27-ի գլխավոր շահառուները՝ հակահեղափոխական ճամբարներից հանդես եկող ռևանշիստական ուժերի պարագլուխները պետք է միշտ հիշեն՝ Վազգեն Սարգսյանի, Կարեն Դեմիրճյանի, Յուրա Բախշյանի, Ռուբեն Միրոյանի, Հենրիկ Աբրահամյանի, Արմենակ Արմենակյանի, Լեոնարդ Պետրոսյանի, Միքայել Քոթանյանի դաժան սպանությամբ Հայաստանի պետությանն ու պետականությանը այս ահաբեկչական սպանդի հետևանքով հասցված վնասը չի ներվելու և որևէ մեկն անպատիժ չի մնալու»,-գրել է Բաբաջանյանը։
Հիշեցնենք,  ողբերգական դեպքերի 20-րդ տարելիցի նախօրեին հայտնի դարձավ, որ հոկտեմբերի 27-ի ահաբեկչության գլխավոր կատարող, ցմահ դատապարտյալ Նաիրի Հունանյանը մեկ ամիս առաջ դիմում է ներկայացրել պայմանական վաղաժամկետ ազատ արձակման համար։

Право 19:41 24/10/2019 Армения
Депутат Национального Собрания Армении Арман Бабаджанян в УИУ «Ереван-Кентрон» провел беседу в формате тет-а-тет с осужденным на пожизненный срок по делу «27 октября» Наири Унаняном.
«Впервые за 20 лет состоялась двухчасовая беседа в формате тет-а-тет с Наири Унаняном.
Вместе с ответами появилось множество вопросов, которые необходимо долго анализировать, понять, но главные бенефициары 27 октября – реваншистские силы, выступающие из контрреволюционных лагерей, должны всегда помнить, что ущерб, нанесенный государству и государственности Армении в результате жестокого убийства Вазгена Саргсяна, Карена Демирчяна, Юры Бахшяна, Рубена Мирояна, Генриха Абрамяна, Арменака Арменакяна, Леонарда Петросяна, Микаела Котаняна в этой террористической бойне, не будет прощен, и никто не останется безнаказанным», – сообщил А. Бабаджанян.
Напомним, 22 октября с.г. стало известно, что осужденный на пожизненный срок по делу «27 октября» Наири Унанян подал прошение об условно-досрочном освобождении. Отмечалось, что он обратился 11 сентября, ответ должен был предоставлен ему в 80-дневный срок.
Согласно информации, лицо, осуждённое к пожизненному заключению, имеет право подать прошение об освобождении после 20 лет лишения свободы.