Մշակույթ 18:50 04/11/2019 Հայաստան
Հայկական և ռուսական շոու-բիզնեսի արտիստները՝ Իոսիֆ Կոբզոնին նվիրված երևանյան բարեգործական հուշ-երեկոյին
Dvin Music Hall-ում երեկ՝ նոյեմբերի 3-ին, հատուկ հուշ երեկո էր` նվիրված ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ, լեգենդար երգիչ Իոսիֆ Կոբզոնին: Բարեգործական բնույթ կրող համերգի ընթացքում ելույթ ունեցան ճանաչած արտիստներ` ներկայացնելով հայ կոմպոզիտորների սիրված գործերը: Հատուկ այս իրադարձության կապակցությամբ Հայաստան էին ժամանել նաև Իոսիֆ Կոբզոնի կինն ու դուստրը` Նինել և Նատալյա Կոբզոնները:
Համերգի կազմակերպիչը «Թովմասյան» բարեգործական հիմնադրամն էր, ինֆորմացիոն հովանավոր՝ all.me թվային հարթակ: Միջոցառման ողջ հասույթն ուղղվելու է քաղցկեղով հիվանդ երեխաների բուժմանը:
«Նման բարեգործական համերգ իրականացնելու միտքը ծագել էր հենց Իոսիֆ Կոբզոնի կողմից: Երկու տարի առաջ միասին Մոսկայում արեցինք առաջին համերգը, որը կրկին ուներ բարեգործական նպատակ, և նա հայտարարեց, որ իր երազանքն է կազմակերպել նման համերգ նաև Հայատանում: Ի դեպ, այս օրը շատ սիմվոլիկ է ընտրված, քանի որ այսօր կլրանար Իոսիֆ և Նինել Կոբզոնների ամուսնության 48-ամյակը: Երաժիշտներն ու երգիչները սիրով համաձայնվեցին մասնակցել Իոսիֆ Կոբզոնի հիշատակին նվիրված այս համերգին»,-նշեց հիմնադրամի նախագահ Արտակ Թովմասյանը` հավելելով, որ Կոբզոնի ընտանիքի անդամներն էլ մեծ ոգևորությամբ են ընդունել Հայաստանում նման միջոցառում անցկացնելու միտքը:
Համերգի հանդիսավարներն էին Նազենի Հովհաննիսյանն ու Դմիտրի Բաբաևը, ելույթ ունեցան Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը՝ Էդուարդ Թոչփյանի ղեկավարությամբ, Արամեն, Մարիամ Մերաբովան, Արա Մարտիրոսյանը, Սոնա Շահգելդյանը, Կամո Սեյրանյանը, Քրիստինե Պեպելյանը, Էրիկ Կարապետյանը, Սոնան, Միշան, Հայկոն, Մարգարիտա Պոզոյանը, Սոնա Ռուբենյանը, Էռնա Միրը, Me Project-ը և Ռուսաստանից ժամանած երգչուհի Սաթի Կազանովան:
Վերջինը նշեց, որ մեծ սիրով է համաձայվել մասնակցել Երևանում կայացած բարեգործական երեկոյին:
«Երբ ստացա համերգին մասնակցելու հրավերն ու իմացա, որ այն նվիրված է Իոսիֆ Կոբզոնին, միանգամից` առանց վայրկյան անգամ մտածելու, համաձայնվեցի մասնակցել: Ինձ համար պատիվ է լինել այս բեմում` մյուս բոլոր տաղանդավոր երաժիշտների կողքին: Ետնաբեմում ուշադիր լսում էի բոլոր ելույթները, այնքան էի հուզվել, որ քիչ էր մնում բաց թողնեի իմ ելույթը: Միայն հայերը կարող էին այդքան հուզական երգել Իոսիֆ Կոբզոնի երգերը»,-նկատեց երգչուհին:
Նշենք  նաև, որ all.me միջազգային կազմակերպությունը, որի գլխամասը գտնվում է Իռլանդիայում, հանդիսացել է ինֆորմացիոն հովանավոր:

Общество 19:27 04/11/2019 Армения
Звезды армянского и российского шоу-бизнеса – на благотворительном концерте памяти Иосифа Кобзона в Ереване
В Dvin Music Hall 3 ноября прошел вечер памяти легендарного певца Иосифа Кобзона. В ходе благотворительного концерта известные артисты исполнили всеми любимые произведения армянских композиторов. Специально для участия в мероприятии в Армению прибыли жена великого мастера Нинель Кобзон и его дочь Наталья.
Благотворительный концерт был организован Благотворительным фондом Товмасян, а информационным партнером выступила цифровая платформа all.me. Все средства, собранные во время концерта, были направлены на лечение детей с раковыми заболеваниями.
«Идея благотворительного концерта возникла у самого Иосифа Кобзона. Два года назад мы вместе сделали первый концерт в Москве, который также был благотворительным. Тогда он сказал, что мечтает организовать подобный концерт и в Армении. Кстати, этот день очень символичен, поскольку сегодня 48-ая годовщина брака Иосифа и Нинель. Музыканты и певцы с радостью согласились принять участие в концерте памяти Иосифа Кобзона», - заявил президент фонда Артак Товмасян, добавив, что члены семьи Кобзона с энтузиазмом отнеслись к идее провести подобное мероприятие в Армении.
Ведущими концерта были Назени Ованнисян и Дмитрий Бабаев. Выступили Национальный филармонический оркестр Армении во главе с Эдуардом Топчяном, певцы Араме, Мариам Мерабова, Ара Мартиросян, Сона Шахгелдян, Камо Сейранян, Кристине Пепелян, Эрик Карапетян, Сона, Миша, Айко, Маргарита Позоян, Сона Рубинян, Эрна Мир, Me Project и Сати Казанова.
Сати Казанова, в частности, отметила, что с радостью согласилась принять участие в благотворительном вечере в Ереване. «Получив приглашение и узнав, что концерт посвящен Иосифу Кобзону, я согласилось участвовать, не раздумывая не секунды. Для меня честь выступать на одной сцене с талантливыми музыкантами. Стоя за кулисами я внимательно слушала все выступления и была настолько взволнована, что чуть не пропустила свой выход на сцену. Только армяне могли настолько эмоционально исполнять песни Иосифа Кобзона», - сказала она.
Отметим также, что международная компания all.me, головной офис которой находится в Ирландии, выступала информационным спонсором.