Իրավունք 09:37 18/11/2019 Հայաստան
Նոյեմբերի 18-ին՝ ժամը 05։00-ի սահմաններում, «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնում բուժման մեջ գտնվող ՀՀ ԱՆ «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկի դատապարտյալ, 1988թ. ծնված Արայիկ Սամվելի Սարգսյանը  հիվանդասենյակից դիմել է փախուստի։
ԱՆ Քրեակատարողական ծառայությունից հայտնում են, որ Ա. Սարգսյանը (նախկինում դատապարտված 7 անգամ) դատապարտվել էր ազատազրկման 6 տարի 6 ամիս ժամկետով՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177 հոդվածի 3-րդ մասով։
Արտաքին նկարագիրը՝ հասակը մոտ 170սմ, ատլետիկ կազմվածքով, շագանակագույն աչքերով, լայն ճակատով, սև մազերով, հաստ շուրթերով, փռված, թեք քթով, պարանոցի ձախ հատվածում առկա է վնասվածք վիրակապով, հագին եղել է սև բլուզ, սև սպորտային հագուստ և հողաթափեր:
«Վերջինիս տեսնողներին կամ նրա գտնվելու վայրի մասին տեղեկություններ ունեցողներին խնդրում ենք զանգահարել 1-02, 010-44-29-04 հեռախոսահամարներով կամ դիմել ոստիկանության մոտակա բաժին։

Право 10:22 18/11/2019 Армения
18 ноября в 05:00 по местному времени проходивший лечение в ереванском медцентре «Эребуни»  Араик Саркисян Самвелович (1988 г.р.), отбывающий наказание в УИУ «Нубарашен»,  сбежал из больницы.
Из УИУ «Нубарашен» сообщают, что А. Саркисян (ранее 7 раз судимый) был осужден к 6 годам и 6 месяцам лишения свободы по части 3 статьи 177 Уголовного кодекса Армении.
Внешние приметы: рост около 170 см, атлетического телосложения, карие глаза, широкий лоб, черные волосы, толстые губы, расплющенный изогнутый нос, на шее слева раневая повязка, на нем был черный свитер, спортивный костюм черного цвета, он был в тапочках.
«Просим тех, кто его видел или располагает информацией об его местонахождении, звонить по следующим номерам – 1-02, 010-44-29-04 или обратиться в ближайший отдел Полиции.