Հասարակություն 16:26 04/12/2019 Հայաստան
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի նախկին նախագահ Արա Վարդանյանը, ով այս պահին կալանավորված է, 10 մլն դրամ գրավի դիմաց ազատ կարձակվի։ Panorama.am-ի հետ զրույցում այս մասին տեղեկացրեց Վարդանյանի փաստաբան Երվանդ Վարոսյանը։
Վարդանյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոցը փոխելու փաստաբանների դիմումը բավարարել է դատավոր Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Վարդան Գրիգորյանը։
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 15-ի նիստում վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Մնացական Հարությունյանը  չէր բավարարել Վարդանյանի փաստաբանների  բողոքն ու ազատ չէր արձակել Արա Վարդանյանին։
Թե Վարդանյանը, թե նրա փաստաբանները պնդում են, որ հիմնադրամի նախկին ղեկավարի դեմ քաղաքական հետապնդում է իրականացվում։
Ավելի ուշ Արա Վարդանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում լուսանկար հրապարակեց ու գրեց. «Գնում եմ տուն։ Շնորհակալ եմ բոլորին»։
Սուտ, վախ ու փոքրություն, ուրիշ ոչինչ. ԱԺ-ից միայն ընդդիմադիր պատգամավորին չեն հրավիրել ԵԱՀԿ նախագահի հետ հանդիպմանը

Право 17:03 04/12/2019 Армения
Бывший директор Всеармянского фонда «Айастан» Ара Варданян, который в данный момент находится под арестом, будет освобожден под залог в размере 10 млн драмов. Об этом в беседе с корреспондентом Panorama.am сообщил его адвокат Ерванд Варосян.
Жалобу адвокатов об изменении меры пресечения в отношении Варданяна удовлетворил судья суда общей юрисдикции первой инстанции города Ереван Вардан Григорян.
Напомним, что на заседании от 15 ноября судья Апелляционного уголовного суда Мнацакан Арутюнян не удовлетворил жалобу адвокатов Варданяна и оставил его под арестом.
Как Варданян, так и его адвокаты утверждают, что в отношении бывшего директора Всеармянского фонда осуществляется политическое преследование.