Հասարակություն 11:02 13/12/2019 Հայաստան
Քրեակատարողական հիմնարկից Իզմիրլյան ԲԿ տեղափոխված ՀՀ երկորրդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն իրեն լավ է զգում։ Այսօր Լազարևյան ակումբի նիստի մեկնարկից առաջ լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց ՀՀ երկրորդ նախագահի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը։
«Լուրջ առողջական խնդիրներ չկան, օրերի հարց է, կկազդուրվի և դուրս կգրվի»,-ասաց Սողոմոնյանը՝ հստակեցնելով, որ դրանք անձնական տվյալներ են ու շատ բաներից տեղյակ չէ։
Սողոմոնյանը մանրամասնեց, որ «ապօրինի կալանքի» պատճառով ինքը զրկված է Ռոբերտ Քոչարյանի հետ կապ հաստատելու հնարավորությունից, տեղեկությունները ստանում է  փաստաբանների ու հարազատների միջոցով։
Հիշեցնենք, որ մոտ երկու ամիս առաջ  Ռոբերտ Քոչարյանը նույն բժշկական կենտրոնում վիրահատության է ենթարկվել։

Society 13:18 13/12/2019 Armenia
Armenia’s second President Robert Kocharyan, who has been transferred to Izmirlian Medical Center from the correction facility, feels well, the head of his office, Viktor Soghomonyan told reporters in a briefing on Thursday.
“He has no serious health problems. It’s a matter of days before he fully recovers and is discharged from hospital,” he said.
Soghomonyan stated he is not allowed to contact the ex-president due to the latter’s ‘unlawful arrest’ and gets informed about his condition from Kocharyan’s lawyers and family.
Kocharyan, who is remanded in custody pending the outcome of his trial, underwent a surgery in the same medical center nearly two months ago.