Իրավունք 11:56 27/12/2019 Հայաստան
Հատուկ քննչական ծառայությունից հաստատեցին  տարածված տեղեկությունները՝ Սահմանդրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանին մեղադրանք է առաջադրվել։
«Հաստատում ենք, մեղադրանք է առաջադրվել քրեական օրենսգրքի 308 հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով»,-ասացին ՀՔԾ-ից։
Քր. Օր-ի 308 հոդվածի 2-րդ մասը սահմանում է. «Պաշտոնատար անձի կողմից իր պաշտոնեական դիրքը ծառայության շահերին հակառակ օգտագործելը կամ ծառայողական պարտականությունները չկատարելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է ծանր հետևանքներ պատժվում է ազատազրկմամբ` երկուսից վեց տարի ժամկետով` որոշակի պաշտոններ զբաղեցնելու կամ որոշակի գործունեությամբ զբաղվելու իրավունքից զրկելով` առավելագույնը երեք տարի ժամկետով»։

Politics 12:29 27/12/2019 Armenia
The Special Investigation Service of Armenia (SIS) confirmed the reports that charges of abuse of authority have been brought against the President of Armenia’s Constitutional Court Hrayr Tovmasyan.
“We confirm that the charges have been brought according to Article 308 Part 2 of the Criminal Code of Armenia,” Panorama.am was told at the SIS.
To note, Tovmasyan was earlier interrogated at the SIS.
As envisaged by the country’s legislation, the crime of abuse of official authority or duties by a state official for mercenary interests, personal, other interests or group interests is punished with imprisonment for 2- 6 years, with deprivation of the right to hold certain posts or practice certain activities for up to 3 years.